Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه دولت با قانون بالادستی در تناقض است گفت: جهت تدوین و مراحل قانون به رئیس مجلس پیشنهاد شد تا کمیسیون مشترک مرکب از کمیسیون های آموزش و تحقیقات، برنامه وبودجه و اجتماعی تشکیل شود.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به بررسی لایحه دولت درخصوص رتبه بندی فرهنگیان اظهار کرد: بر اساس ماده ۶۳ قانون برنامه  پس از سال ها مطالبه نمایندگان مردم و حدود یک میلیون فرهنگی نسبت به لایحه رتبه بندی فرهنگیان تین لایحه از طرف دولت به  مجلس ارائه شده است.

وی  لایحه ارائه شده از طرف دولت را  حدوداً همان قانون خدمات کشوری و تنها با تغییرات جزئی دانست و افزود:  درصورتی که رتبه بندی فرهنگیان از نگاه قانون گذار محدود به قانون خدمات کشوری نیست و موضوعات بیشتری را در برمی گیرد.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی  با اشاره به  نظر قانون گذار بر اساس سند تحول قانون برنامه گفت: بر اساس سند تحول قانون برنامه باید سیستم آموزشی رفاهی و منزلت اجتماعی معلمان تحت تأثیر و ارتقا قرار گیرد که لازمه آن تحول در ساختار آموزش وپرورش است.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی  با تأکید بر اینکه لایحه دولت بخشی از فرهنگیان را تحت پوشش قرار نمی دهد تصریح کرد: لایحه دولت با قانون بالادستی در تناقض است لذا جهت تدوین و مراحل قانون به رئیس مجلس پیشنهاد شد تا کمیسیون مشترک مرکب از کمیسیون های آموزش و تحقیقات برنامه وبودجه و اجتماعی تشکیل گردد تا با استفاده از نظرات کارشناسی تغییراتی در لایحه دولت انجام گیرد و رضایت جامعه فرهنگیان را به همراه داشته باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان