Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به تعطیلات گذشته کرونایی اصناف و عدم دریافت تسهیلات قابل توجه گفت: معتقدیم که اگر دولت بخواهد اصناف را تعطیل کند باید بخشی از هزینه های اصناف را متقبل شود چراکه اصناف دیگر توان تعطیلی ندارند.

جلال الدین محمد شکریه با اشاره به نگرانی اصناف از تعطیلی احتمالی کرونایی اظهار کرد: بارها در مصاحبه ها اعلام کردیم که چاره کار بستن مغازه ها نیست برای جلوگیری از شیوع آن باید از مدت ها پیش برنامه ریزی و تدبیر صورت می گرفت چراکه مسافرت ها منجر به افزایش این بیماری شد.

وی با اشاره به اینکه طرح اولویت بندی مشاغل یک، دو، سه مشکل را حل نمی کند و برای مثال تعطیلی پوشاک بر کاهش آمار مؤثر نخواهد بود، افزود: مگر در شغل های مانند صنف پوشاک، مردم برای خرید هجوم می برند که بستن آن مانع شیوع این ویروس منحوس شود؟! با توجه به فشار اقتصادی و دیون قبلی اصناف، با تعطیلی آن ها موافق نیستیم.

رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به تعطیلات گذشته کرونایی اصناف و عدم دریافت تسهیلات قابل توجه تصریح کرد: معتقدیم که اگر دولت بخواهد اصناف را تعطیل کند باید بخشی از هزینه های اصناف را متقبل شود، اصناف دیگر توان تعطیلی ندارند و با توجه به دوران قبلی و مشکلات اقتصادی آسیب فراوانی می بینند.

شکریه با تأکید بر تبعات تعطیلی احتمالی اصناف گفت: بیکاری صنوف منجر به بیکاری کارگران و تبعات اجتماعی می شود و ما همچنان امیدواریم که این اتفاق رقم نخورد.

تعداد زیادی از اصناف گیلان با ارسال پیام و تماس خواستار پیگیری وضعیت تعطیلی احتمالی شده تا اصناف، قربانی تعطیلات نوروزی و مسافرت ها نشوند، آن ها معتقدند که همیشه در تعطیلی ها اصناف قربانی می شوند و بدون اینکه تسهیلاتی دریافت کنند فشار مضاعفی به آن ها متحمل می شود لذا خواستار پیگیری مجدانه برای جلوگیری از تعطیلی اصناف در گیلان هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان