Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : قاسم نژاد با بیان اینکه از فردا به مدت دو هفته فقط یک گروه شغلی در شهرهای قرمز استان گیلان اجازه فعالیت دارند گفت: واحدهای صنفی متخلف در شهرهای قرمز به مدت ۲ هفته پلمپ می شوند.

«محمود قاسم نژاد» شامگاه جمعه( 20 فروردین) در جمع خبرنگاران از تعطیلی 2 هفته ای اصناف و مشاغل در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد رنگ گیلان بنا به دستور ستاد مقابله با کرونا خبر داد و اظهار داشت: از فردا به مدت دو هفته فقط یک گروه شغلی در شهرهای قرمز استان گیلان اجازه فعالیت دارد.

دبیر ستاد مدیریت و مقابله با کرونای گیلان با تاکید بر اینکه واحدهای صنفی که دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا استان را در شهرهای قرمز رنگ رعایت نکنند، متخلف شناخته شده و به مدت 2 هفته پلمپ می شوند افزود:  در حال حاضر تمام شهرهای گیلان در حالت قرمز به سر می برند بنابراین فعالیت مشاغل 2 تا 4 در این مناطق ممنوع است.

قاسم نژاد نظارت بر روند اجرای تعطیلی سراسری مشاغل در شهرهای قرمز رنگ استان گیلان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت، اصناف و دانشگاه علوم پزشکی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: کمیته امنیتی ستاد کرونای استان گیلان نیز بر روند اجرای این دستورالعمل نظارت مستمر خواهند داشت.

وی در مورد نحوه فعالیت دستگاه های اجرایی در شهرهای مختلف استان گیلان نیز مطالبی را بیان داشت و اذعان کرد: در شهرهایی که وضعیت شیوع کرونای آن ها زرد رنگ و نارنجی اعلام شده دستگاه های اجرایی با 50 درصد از کارمندان خود به ارائه خدمت می پردازند و در شهرهای قرمز رنگ نیز این کار با حضور یک سوم کارمندان انجام می شود.

دبیر ستاد مدیریت و مقابله با کرونای گیلان ورود و خروج خودروها به شهرهای مختلف استان در شرایط کنونی را هم مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا از فردا ورود خودروها از شهرهای زرد و نارنجی به شهرهای قرمز گیلان ممنوع است.

قاسم نژاد با بیان اینکه ورود خودروها از شهرهای قرمز به شهرهای زرد  و نارنجی رنگ نیز ممنوع اعلام شده است خاطرنشان کرد: از فردا تردد خودروهای غیربومی در شهرهای زرد و نارنجی رنگ استان گیلان معادل 500 هزار تومان و در شهرهای قرمز رنگ یک میلیون تومان جریمه می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان