Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : گیلان در حالی با موج چهارم کرونا دست و پنجه نرم می کند که شدت بیماری به ۴ برابر افزایش یافته و تعداد بستری شدگان کرونایی روز به روز بیشتر می شود.

استان گیلان با پشت سر گذاشتن موج اول، دوم و سوم کرونا در حال حاضر با موج چهارم کرونا دست و پنجه نرم می کند که این موج ارمغان مسافرت های نوروزی به گیلان است.

 استان گیلان در حال حاضر موج چهارم بیماری کرونا را طی می کند که شدت این موج به دلیل شیوع کرونا انگلیسی در استان 4 برابر موج های قبلی است و با توجه به اینکه نوع این کرونا جهش یافته انگلیسی بوده عوارض آن نیز بیشتر، شدیدتر و خطرناک تر است.

شدت این موج تا حدی است که هر روز رفته رفته به آمار بستری شدگان و فوت شدگان کرونایی تعداد بسیاری افزوده می شوند این در حالی است که استان گیلان با مجاهدت کادر درمان زحمتکش و مردم در اسفند ماه به کنترل نسبی کرونا دست یافته بود.

در اسفندماه آمار بستری شدگان کرونایی در گیلان در هفته های متوالی با وضعیت ثابت به حدود 200 نفر رسیده بود که اکنون آمار بستری شدگان رفته رفته به بستری هزار نفر کرونایی در بیمارستان های استان گیلان نزدیک می شود.

در حال حاضر 900 مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند که 240 نفر نیز در روز گذشته به این آمار افزوده شده اند و استان گیلان اکنون در اوج بیماری قرار دارد اما این وضعیت بحرانی به اینجا ختم نمی شود.

با گذشت حدود دو هفته از پایان تعطیلات نوروزی باید شاهد آثار کرونایی دورهمی ها و سهل انگاری های هموطنان در روز سیزده بدر باشیم که با گذشت دو هفته کم کم در استان گیلان نمایان می شود.

 به دنبال افزایش آمار بستری شدگان و و شدت همه گیری موج چهارم بیماری کرونا در استان گیلان که اغلب به صورت خانوادگی بوده و تمام اعضاء یک خانواده را درگیر می کند تعداد تخت های بیمارستانی و مراکز نمونه گیری کرونا در استان گیلان افزایش یافته است.

 در حال حاضر شهرستان های رشت، بندر انزلی، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه، آستارا، تالش، صومعه سرا، املش، رودسر، رودبار، فومن و خمام شفت، سیاهکل و ماسال در گیلان در وضعیت قرمز کرونایی و شهرستان رضوانشهر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان