Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با تعیین این تکلیف به دستگاه های اجرایی مرتبط برای بسترسازی بازگشت 600 واحد تولیدی به چرخه تولید طی سال جاری، بر لزوم ایجاد فرصت های شغلی در سراسر پهنه گیلان به ویژه مناطق کم برخوردار تأکید کرد و گفت: انتظار دارم مراکز عارضه یابی مشکلات واحدهای صنعتی استان، بیشتر فعال شوند تا شاهد رونق تولید و اشتغال باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بازگشت ۴۵۰ واحد راکد و نیمه راکد به چرخه تولید در سال گذشته با همراهی فعالان بخش خصوصی، دستگاه های اجرایی و بانک های عامل را اقدامی مهم ارزیابی و بیان کرد: باید متناسب با شعار راهبردی سال جاری تحت عنوان تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در راستای استقلال اقتصادی و خودکفایی، بیش از گذشته در حمایت از واحدهای تولیدی گام برداشته شود.

وی افزایش تولید برای ایجاد اشتغال را یک ضرورت دانست و آن را از اهداف و اولویت های دولت عنوان کرد و گفت: موضوع جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به صورت کامل متناسب با شعار سال است و باید برای تحقق آن کوشید.

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای بازگشت واحدهای باقیمانده راکد و نیمه راکد استان به چرخه تولید در سال ۱۴۰۰ تأکید کرد و گفت: براساس ارزیابی های صورت گرفته، ۶۰۰ واحد تولیدی قابلیت بازگشت به چرخه تولید طی سال جاری را دارند که این به عنوان یک تکلیف، هدفگذاری می شود و تا نیمه نخست سال باید ۳۰۰ واحد آن محقق شود.

وی به همراهی موثر بانک ها در بازگشت واحدهای تملیک شده به عرصه تولید اشاره و تأکید کرد که در سال جاری ۵۵ واحد دیگر در این حوزه باید واگذار شود.

دکتر زارع با تأکید بر ضرورت گسترش کلینیک فعال بررسی مشکلات واحدهای صنعتی در نقاط مختلف استان افزود: به جای توسعه اراضی می توان با به روز رسانی واحدهای تعطیل و نیمه فعال موجود در استان، شاهد رونق تولید و اشتغال باشیم.

استاندار گیلان بر ضرورت تأمین زمین برای پاسخگویی به درخواست متقاضیان جدید سرمایه گذاری در استان اشاره و تأکید کرد که همراهی های لازم درخصوص شهرک ۲۵ هکتاری لشت نشاء شهرستان رشت توسط دستگاه های مرتبط صورت گیرد.

وی همچنین بر لزوم توجه به سیما و منظر شهرک های صنعتی و انجام اقدامات اصولی متناسب با شرایط زیست محیطی تأکید کرد و افزود: در سال گذشته اقدامات اثرگذاری در خصوص تصفیه خانه ها صورت گرفت که انتظار می رود پروژه های نیمه تمام رشت و لاهیجان در این حوزه تا هفته دولت سال ۱۴۰۰ آماده بهره برداری شوند.

وی سند آمایش سرزمینی گیلان را مبنای هر اقدام توسعه ای در استان دانست و اظهار داشت: نگاه حفظ و حراست از محیط زیست، جلوگیری از صنایع آلاینده و استقرار بیشتر واحدهای سبز و پاک متناسب با شرایط زیست محیطی باید در اولویت باشد.

وی ادامه داد: شرایط ایجاد اشتغال منصفانه در پهنه گیلان در راستای عدالت اجتماعی به ویژه در مناطق کم برخوردار باید بیشتر مدنظر باشد.

در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش عملکرد شرکت شهرک های صنعتی استان در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ و بررسی موضوع واگذاری زمین های شهرک صنعتی لشت نشاء ، مشکلات دو واحد تولیدی استان نیز بررسی و دستورهای لازم برای رفع موانع آنان توسط استاندار گیلان صادر شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان