Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با انتقاد از رهاسازی واحدهای تولیدی شرکت ها و هولدینگ های بزرگ دولتی در گیلان گفت: تعداد اندک واحدهای تولیدی اندک شرکت ها و هولدینگ های بزرگ دولتی و شبه دولتی داخلی در این رهاشده و اقدام مؤثری در جهت راه اندازی آن انجام نمی شود.

رسول فرخی با بیان اینکه مدیران اقتصادی باید در راستای توسعه و پیشرفت کشور گام بردارند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در چندمین سال پی درپی شعار سال را مرتبط با مسئله معیشت، تولید و اقتصاد مقاومتی نام گذاری کرده و همین امر وظیفه مدیران اقتصادی کشور در جهت مشارکت جدی تر آن ها را در تنظیم برنامه های پیش رو سنگین تر می کند.

وی با اشاره به ویژگی های اقتصادی گیلان در توسعه و رشد کشور گفت: هم جواری با کشورهای آسیای میانه از طریق خاکی و آبی، وجود تنها منطقه آزاد تجاری–صنعتی شمال کشور و همچنین بندر حاشیه دریای خزر و سومین بندر بزرگ ایران و آستارا، امکان دسترسی به بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای آسیای میانه و قفقاز، گیلان را می تواند به قطب اقتصادی کشور در بسیاری از حوزه ها تبدیل کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با تأکید بر لزوم توجه به توسعه نیروگاه های آبی، بادی و گازی در این استان افزود: استان گیلان در تولید مکان پنجم و در صادرات برق مکان دوم در بین ۱۶ منطقه کشور را دارا بوده و همین قطعاً منجر به رشد اقتصادی می شود.

فرخی استفاده از ظرفیت های علمی، جغرافیایی و ژئوپلیتیکی گیلان را یک اصل مهم در رشد اقتصادی جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: وجود راه آهن قزوین-رشت و ادامه مسیر آن به سمت آستارا، آزادراه قزوین رشت و ادامه آن به انزلی و آستارا جهت توسعه محورهای مواصلاتی به ترکیه و اروپا و همچنین جمهوری آذربایجان و قفقاز و وجود نیروی کار جوان و متخصص این انتظار را ایجاد می کند که سرعت و حجم تشکیل سرمایه در استان بسیار بالاتر از روند موجود باشد.

وی با انتقاد از رهاسازی واحدهای تولیدی شرکت ها و هولدینگ های بزرگ دولتی و شبه دولتی داخلی در گیلان بیان کرد: بسیاری از شرکت های دولتی و نیمه دولتی ازجمله شستا، ایدرو، ایمیدرو نه تنها رغبتی به سرمایه گذاری در این استان نداشته بلکه تعداد اندک واحدهای تولیدی که در این استان مستقر هستند را نیز بلاتکلیف رها کرده و اقدام مؤثری در جهت راه اندازی مجدد و یا افزایش ظرفیت تولیدشان به انجام نمی رسانند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با درخواست از دولت و وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص افزایش حضور سرمایه گذاران دولتی و نیمه دولتی در این استان گفت: مجمع نمایندگان گیلان در مجلس امروز در نامه ای به وزیر امور اقتصاد و دارایی، خواستار حضور بیش ازپیش سرمایه گذاران بخش خصوصی در این استان شدند زیرا تحقق این کار منجر به رشد اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان