Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با تصریح اینکه باید چالش ها و مشکلات گذشته در اجرای طرح مسکن مهر، آسیب شناسی شود؛ گفت: فرمانداران، شهرداران، دستگاه های اجرایی مرتبط و بانک مسکن در فراهم ساختن بسترهای مورد نیاز برای تکمیل واحدهای مسکن مهر و نیز اجرای طرح اقدام ملی مسکن ملزم به همکاری هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای مسکن استان بر ضرورت انجام تکالیف قانونی در تولید و عرضه مسکن تأکید و اظهار کرد: برای خانه دار شدن افراد مستحق و تکمیل پروژهای در دست اجرا، از هیچ تلاشی فروگذار نشود.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 14 هزار واحد توسط تعاونی ها در دست اقدام بوده و تعداد محدودی از آنها باقیمانده ، گفت: 24 هزار واحد مسکن مهر نیز براساس هدفگذاری صورت گرفته تا پایان خرداد ماه، تکمیل و پرونده آن بسته می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به اجرای طرح اقدام ملی مسکن و ثبت نام از متقاضیان در چهار مرحله اشاره و خاطرنشان کرد: چالش ها و مشکلات گذشته در اجرای طرح مسکن مهر، آسیب شناسی شده تا این فرآیند در طرح اقدام ملی مسکن تکرار نشود.

وی بر لزوم همراهی فرمانداران، شهرداران، دستگاه های اجرایی مرتبط و بانک مسکن در فراهم ساختن بسترهای مورد نیاز برای تکمیل واحدهای مسکن مهر و نیز اجرای طرح اقدام ملی مسکن تأکید و اضافه کرد: پیش بینی توسعه طی سال های آتی در اجرای زیرساخت های مورد نیاز در مسیر خدمات رسانی از جمله آب، برق، گاز، ارتباطات و دیگر موارد باید در ابتدا، درنظرگرفته و آینده نگری شود.

وی همچنین رحلت سردار محمدعلی حق بین یکی از شخصیت های نمونه، ایثارگر و جهادگر استان را تسلیت گفت و برای آن عزیز سفر کرده، همنشینی با همرزمان شهیدش را از خداوند متعال مسألت کرد.

در این جلسه مدیران کل بنیاد مسکن و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص دیوار حائل پروژه های ماسال و سیاهکل و نیز در خصوص مالیات تعاونی ها گزارش هایی ارائه و نیز شرکت های زیرساخت در خصوص طرح و برآورد پروژه های طرح اقدام ملی مسکن و شهرداری رشت در خصوص تخصیص اعتبار اجرای آسفالت معابر مسکن مهر رشت گزارش هایی بیان داشتند.

وضعیت پروژه های مسکن شهرهای رشت، آستانه اشرفیه، منجیل، تالش ، رستم آباد، لاهیجان، املش، ماسال، سیاهکل، کیاشهر و کلاچای و همچنین صدور پروانه برای پروژه های طرح اقدام ملی شهرهای رشت، انزلی، لنگرود و رودسر نیز مورد بررسی قرار گرفت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان