Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2
گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به افزایش رقابت پذیری صنعت چای ایرانی با اقدامات حمایتی دولت گفت که از تولید چای برای کاهش واردات این محصول به کشور، پشتیبانی های لازم صورت می گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز (شنبه) در حاشیه مراسم آغاز برداشت برگ سبز چای در بخش کومله شهرستان لنگرود در گفت وگو با خبرنگاران، چای را یکی از مهمترین محصولات گیلان و ایران دانست و اظهار داشت: صنعت چای سهم ۵۰ هزار نفری اشتغال را به خود اختصاص داده است.
وی به گردش مالی سالانه بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال صنعت چای اشاره و خاطرنشان کرد: باتوجه به استفاده مردم در نقاط مختلف کشور عزیزمان، به هر میزان که زمینه خودکفایی این محصول مهم را فراهم کنیم از وابستگی کشور نسبت به واردات چای، کاسته می شود.
استاندار گیلان حمایت های گسترده دولت از صنعت چای طی سالیان اخیر برای افزایش تولید را یادآور شد و گفت: افزایش نرخ خرید تضمینی و تأمین اعتبار مورد نیاز و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات چای از جمله اقدامات مهم دولت در حمایت از این صنعت بوده که افزایش رقابت پذیری تولید داخل برای چایکاران و صنعتگران این حوزه را به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: خوشبختانه سازمان های جهاد کشاورزی و چای نیز با اقدامات ترویجی و آموزشی، زمینه افزایش بهره وری، تولید و کیفیت محصول را به ویژه در سال های اخیر فراهم کرده اند.
دکتر زارع به تولید ۹۰ درصد چای کشور در گیلان اشاره و ابراز امیدواری کرد همانطور که سال گذشته شاهد افزایش ۵ درصدی میزان تولید چای در گیلان بودیم امسال نیز شاهد سیر صعودی این شاخص باشیم.
استاندار گیلان گفت: خوشبختانه در این محصول طی ماه های گذشته شاهد آفت نبوده ایم و از بابت کیفیت چای استان و کشور اطمینان صددرصدی وجود دارد.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان