Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در پرداخت حقوق کارکنان دولت بی عدالتی وجود دارد گفت: ساماندهی ساختار استخدامی و اداری اولویت کمیسیون اجتماعی است.

خلیل بهروزی فر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت یکی از اولویت های کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در سطح سازمان ها عضویت های متعددی وجود دارد و فاصله دریافتی این عضویت ها با عضویت های رسمی و پیمانی بسیار زیاد است و نوعی بی عدالتی در سطح کل کشور در حوزه دریافتی کارکنان وجود دارد.

بهروزی فر عنوان داشت: کمیسیون اجتماعی برای برقراری عدالت نسبی در این زمینه و ایجاد تحول در ساختار اداری و استخدامی کشور طرح مذکور را در اولویت کاری خود در سال گذشته قرار داده است.

وی با بیان اینکه کلیات این طرح سال گذشته در کمیسیون اجتماعی مطرح شد تصریح کرد: در حال حاضر جزئیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره لایحه انتقال سوابق بیمه افراد از صندوق بازنشستگی بیمه افزود: در سطح کل کشور 18 صندوق بازنشستگی وجود دارد و در این زمینه باید مواردی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

بهروزی فر ابراز داشت: کسی که از یک صندوق به صندوق دیگر به صورت داوطلبانه منتقل می شود باید اطلاعات کافی را نسبت به این موضوع داشته باشد؛ در گذشته این امکان وجود داشت اما برای انتقال مشکلاتی برای افراد ایجاد می شد.

وی اظهار داشت: به همین دلیل این لایحه در کمیسیون اجتماعی مطرح شد تا این مشکلات حل شود؛ افرادی که از صندوقی به صندوق دیگر منتقل می شوند باید در جریان میزان دریافتی های خود پس از بازنشستگی باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پس از بررسی این لایحه و تصویب آن در کمیسیون به صحن مجلس ارائه می شود و در صورت تصویب توسط صحن مجلس به عنوان قانون اجرا می شود.

وی عنوان داشت: پس از تعطیلات نوروزی مجمع نمایندگان استان گیلان جلسه ای را با استاندار، مدیران آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و اعضاء کمیته منابع آب در مورد کمبود آب برای سال زراعی جدید داشتند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس افزود: به لحاظ بارش کمی که در سال گذشته و امسال داشتیم برخی از مناطق گیلان دچار کمبود آب شد که فومن و شفت نیز از این قاعده مستثنا نیست.

وی بیان کرد: برای حل این مسئله نشستی با حضور مجمع نمایندگان گیلان و استاندار در تهران و در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد و آن جا مشکلاتی که در حوزه آب زراعی وجود دارد مورد بررسی قرار گرفت و آقای نوبخت متعهد شد که کمک مناسبی را در این راستا به آب منطقه ای و جهاد کشاورزی داشته باشد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس درباره روند سد لاسک عنوان داشت: سد لاسک شفت سرمایه گذاری داشت که متأسفانه اکنون این سرمایه گذاری بلاتکلیف مانده و پیمانکاران نیز در حال حاضر به دنبال تجهیز کارگاه است.

 عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس اظهار داشت: تلاش ما بر این است که بتوانیم از بانک های خارج از استان کمک دریافت کرده و آن ها را در این پروژه بزرگ مشارکت دهیم زیرا این پروژه هزینه بسیار بالایی دارد.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تغییر کاربری قانون هایی وجود دارد اما بعضی ها این قانون ها را دور می زنند گفت: در گذشته نظارت ها بر این حوزه پررنگ نبوده و دستگاه های نظارتی باید بیشتر به این موضوعات توجه کنند.

بهروزی فر افزود: زمانی که مجلس قانونی را وضع می کند باید در جهت حسن اجرای آن قانون نیز نظارت داشته باشد؛ مجلس یازدهم در این حوزه جدیت لازم را دارد و تلاش ما بر این است که علاوه بر قانون گذاری بر نظارت بر اجرای آن نیز اهتمام داشته باشیم.

نماینده مردم فومن و شفت خاطرنشان کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر فومن جزوه 5 تقاطع در مسیر ترانزیتی فومن به سراوان است؛4 تقاطع غیرهمسطح و مورد بهره برداری قرار گرفته و این تقاطع با مشکلاتی مواجه است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این مورد پیگیری های متعددی انجام شده عنوان داشت: در این راستا با پیمانکار این پروژه و معاونان وزیر راه و شهرسازی جلساتی برگزار شده است.

وی ابراز داشت: شهرستان فومن یکی از شهرستان های توریستی و گردشگرپذیر است و در طول سال هزاران گردشگر داخلی و خارجی به منظور بازدید از شهر تاریخی ماسوله و قلعه رودخان وارد فومن می شوند به همین جهت به ثمر  نرسیدن این پروژه زیبنده فومن نیست.

بهروزی فر تصریح کرد: در جاده ترانزیتی فومن به سراوان روزانه بیش از 30 الی 35 هزار خودرو تردد می کند اما با این وجود این جاده جاده ای ایمن نیست و ایمن سازی این جاده در برنامه کاری ما قرار گرفته لذا اکنون بعضی از قطعات در حال اجرا هستند.

نماینده مردم فومن و شفت اظهار داشت: در مورد ورودی فومن در نشست های برگزار شده و طرح هایی پیشنهاد شد که یکی از این طرح ها روگذر دیگری شبدری و پیشنهاد سوم زیر گذر است.

وی گفت: در جلسه ای که با وزیر راه و شهرسازی و معاونان برگزار شد مواردی مطرح شد که اگر پل از لحاظ فنی مشکل داشته پس چرا از ابتدا احداث آن تاکنون ادامه یافته و اگر ایرادی نداشته چرا تا اکنون به ثمر نرسیده است.

بهروزی فر خاطرنشان کرد: در این راستا مراجع نظارتی ورود کردند و امیدواریم بتوانیم در نشستی که با مراجع قضایی و دستگاه های نظارتی با حضور استاندار و معاونین وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود این پروژه تعیین تکلیف شود.

  عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس افزود: راه چهار خطه ملاصدرا به شفت حدود 20 میلیارد و 600 میلیون تومان تخصیص اعتبار داشته و اگر در زمان مشخص مصالح کافی به پیمانکار برسد می تواند تا پایان شهریور این مسیر را آماده کند.

 بهروزی فر عنوان داشت: در غیر این صورت احتمالاً بهره برداری این پروژه تا دهه فجر انجام می شود؛ اکنون یکی از مشکلات ما در دستیابی به مصالح است که در این زمینه پیگیری های لازم در حال انجام است تا این پروژه امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان