Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صمت گیلان از احیای واحد های صنعتی راکد و نیمه راکد گیلان در سال جدید خبر داد و گفت: پیش بینی امسال ما اشتغالزایی برای هزار نفر از این طریق است.

فرهاد دلق پوش در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، درباره واحدهای صنعتی راکد و نیمه راکد گیلان اظهار داشت: طی بررسی های انجام شده در حال حاضر تعداد 188 واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در استان گیلان شناسایی شده که قابلیت احیاء دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اعلام کرد: برنامه و تعداد واحدهای صنعتی قابل احیاء چه در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی و چه در خارج از آن بر اساس هدف گذاری وزارت صمت به تمامی استان های کشور ابلاغ می شود.

 وی با بیان اینکه بر این اساس هر یک از استان ها نسبت به برنامه ریزی ها و هدف گذاری های خود اقدام می کنند گفت: سازمان صمت گیلان فارغ از هرگونه هدف گذاری و بدون توجه به کمیت های تعیین شده تمام اهتمام خود را در جهت احیای کلیه واحدهای صنعتی مشمول به کار گرفته است.

دلق پوش تصریح کرد: بر اساس هدف گذاری سال گذشته تعداد راه اندازی واحدهای راکد استان در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی 36 واحد و خارج از آن 9 واحد تعیین شده بود که با پیگیری های انجام شده تعداد 50 واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی و 15 واحد خارج از آن به چرخه تولید بازگردانده شد.

رئیس سازمان صمت گیلان در مورد برنامه زمان بندی و میزان اعتبارات برای احیای واحدهای راکد و نیمه راکد گیلان افزود: با توجه به نوع مشکلات و معضلات واحدهای صنعتی، برنامه ها و زمان بندی های متفاوتی با دستگاه های اجرایی و یا موسسات مالی و سایر نهادها وجود دارد.

 وی عنوان داشت: این سازمان همچون ادوار گذشته با برگزاری جلسات متعدد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به طرح مشکلات، اخذ مصوبات و پیگیری جهت انجام صحیح مصوبات در کوتاه ترین زمان ممکن می پردازد.

دلق پوش خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا اعتباراتی تحت عنوان رونق تولید، جهش تولید، ماده 52 قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و تسهیلات مرتبط با طرح تام در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تصریح کرد: متقاضیان می توانند از طریق سامانه بهین یاب درخواست تسهیلاتی خود را در زمینه های سرمایه در گردش و یا سرمایه ثابت و بازسازی و نوسازی ارائه کنند.

وی با اشاره به اقدامات سازمان صمت گیلان در راستای رساندن ظرفیت واحدهای صنعتی به ظرفیت اسمی خود عنوان داشت: واحدهای صنعتی می توانند از محل اعتبارات مذکور جهت افزایش ظرفیت خود از تسهیلات برخوردار شوند.

دلق پوش بیان کرد: تحقق بازگرداندن واحدهای صنعتی راکد و نیمه راکد استان گیلان به چرخه تولید مستلزم همکاری دستگاه های اجرایی و موسسات مالی اعتباری در اعطای تسهیلات مورد نیاز این قبیل واحدها است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: پیش بینی سازمان صمت گیلان در خصوص تعداد اشتغالزایی در صورت همکاری دستگاه ها و موسسات در بازگرداندن واحد های صنعتی راکد و نیمه راکد گیلان به چرخه تولید حدود هزار نفر اشتغال است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه کارآفرینی گفت: متناسب با اولویت های برنامه راهبردی وزارت متبوع علاوه بر تمرکز اقدامات سازمان در راستای چهار محور اصلی فعال سازی واحدهای راکد، بالفعل کردن ظرفیت های راکد، جایگزینی واردات و اتمام طرح های نیمه تمام، فعالیت های هدفمندی در جهت پشتیبانی از کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار انجام می شود.

دلق پوش ابراز داشت: از جمله این فعالیت ها شناسایی قوانین و مقررات مخل تولید و پیگیری اصلاح یا حذف آن ها از طریق مراجع قانونی ذی ربط از قبیل هیئت مقررات زدایی وزارتخانه اقتصاد و دارایی، ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید و غیره بوده که به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان