Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

استاندار و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان با یادآوری ثبت ایجاد ۲۰ هزار و ۴۴۶ شغل در سامانه رصد طی سال گذشته، تأکید کرد که به منظور تحقق هدف گذاری انجام شده برای اشتغالزایی در سال جاری، باید تعهد هریک از دستگاه ها با جزئیات میزان تعهد مشخص باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان به آخرین نتایج طرح آمار نیروی کار که در زمستان سال 1399 توسط سازمان برنامه و بودجه انتشار یافت، اشاره و اظهار کرد: در این بازه زمانی ، نرخ مشارکت اقتصادی استان ۴۴.۲ درصد بوده در حالیکه این شاخص در سطح کشور ۴۳ درصد اعلام شد.

وی تعهد دستگاه های اجرایی استان در حوزه اشتغال طی سال ۱۳۹۹ را ۱۵ هزار و ۶۶۳  شغل عنوان کرد و افزود: باتوجه به ظرفیت خوب اشتغال استان، ۲۰ هزار و ۴۴۶ شغل در سامانه رصد به ثبت رسید و این روند افزایشی طی سال جاری نیز قابل تحقق است.

استاندار گیلان تعهد دستگاه های اجرایی در ایجاد اشتغال طی سال جاری را ۲۱ هزار و ۲۹۵ شغل اعلام و تأکید کرد که برای دستیابی به این هدفگذاری، باید میزان تعهد هر مجموعه ای با جزئیات مشخص باشد.

دکتر زارع همچنین بر لزوم توجه به اولویت سند بالادستی آمایش سرزمینی در توسعه به ویژه در حوزه دولت الکترونیک تأکید و تجمیع اطلاعات و داده های مکانی را کمک کننده ارزیابی کرد.

همچنین سیدعلی آقازاده و احمد دنیامالی نمایندگان رشت و خمام و بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه نظرات خود مطابق با دستور جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان را بیان داشتند.

در این جلسه گزارش سامانه رصد (تعهد دستگاه ها در خصوص ایجاد اشتغال) توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارائه و پیشنهاد کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست درخصوص طرح جامع تفصیلی لیسار، تدقیق حریم شهر رودسر و انتزاع کفودمژده شاندرمن از توابع شهرستان ماسال بررسی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان