Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محمدحسن متولی زاده” با اشاره به بارندگی شدید در شمال کرمان که باعث وقوع سیلاب در منطقه راور و گلباف و قطع برق تعدادی روستا در این مناطق شده بود، گفت: در پی این اتفاق، گروه های عملیاتی به منظور برقدار کردن مناطق خاموش شده در همان ساعات اولیه به محل اعزام شدند.

متولی زاده ادامه داد: متاسفانه با تشدید مجدد بارندگی، نیروهای عملیاتی اعزام شده در حال کار روی شبکه برق در سیلاب گرفتار شدند که در این میان شش تن از همکاران ما در توزیع برق شمال کرمان جان خود را از دست دادند.

به گفته مدیرعامل توانیر، با همکاری نیروهای هلال احمر، پیکر همکاران ما یافته شده است. متولی زاده با تسلیت به خانواده های همکاران داغدار کرمان، این حادثه را به خانواده صنعت برق تسلیت گفت و افزود: برق، صنعتی “لحظه ای” است و همکاران ما در سراسر کشور همواره خود را در معرض شدیدترین سختی ها قرار می دهند تا پایداری شبکه برق حفظ شود.

بر پایه این گزارش، در اثر طوفان و سیل، قطعی برق در روستاهای حرمک و نسک از توابع شهر گلباف در شهرستان کرمان اتفاق افتاده که بارندگی های شدید نقطه ای، جاری شدن سیلاب و ریزش کوه نیز شرایط دشواری را در منطقه رقم زد. ساعات اولیه بامداد امروز، شکستگی حداقل ۲۰ تیر فشار متوسط و پارگی سیم گزارش شده و تعداد مشترک بی برق در منطقه جمعا حدود ۳۰۰ مشترک روستایی است.

این گزارش حاکی است روابط عمومی و اموربین الملل شرکت توانیر با صدور اطلاعیه ای این حادثه ناگوار را  به مردم شریف ایران اسلامی و خانواده داغدار صنعت برق کشورتسلیت گفت در متن این اطلاعیه آمده است :

انا لله و انا الیه راجعون

باردیگر کشور داغدار تلاشگرانی شد که جان خود را برای خدمت به مردم در طبق اخلاص نهادند و برای آسایش مردم لحظه ای از پای نمی نشینند.

به اطلاع مردم شریف ایران اسلامی می رساند در عصرگاه روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ تعداد ۶ نفر از کارکنان خدوم سیمبان اداره برق کرمان برای رفع مشکل قطعی شبکه برق در منطقه گلباف کرمان حاضر شدند .

این گروه که در پی حادثه آسیب به شبکه برق با دهان روزه و لبان تشنه به منطقه اعزام شدند ، به فوریت و با تجهیزات ایمنی در یک گروه کامل بر بلندای تیرهای برق منطقه رفتند و با همتی جانانه رفع پارگی سیم های برق و اتصال آن به شبکه سراسری برق را آغاز نمودند.

اما در کمال تاسف سیلی مجدد به یکباره وارد منطقه عملیاتی شده و با شکسته شدن تیرهای برق ،۶ نفر از همکاران برق در حال کاربه همراه خودروهای بالابر گرفتار سیلاب شدند.

اما با وجود تلاش تیم های امدادی و هلال احمر متاسفانه پیکر بی جان این عزیزان در ساعات آغازین امروز سه شنبه مصادف با شهادت مولای متقیان امیر المومنین علی (ع) پیدا شد. این عزیزان به تبعیت از خصلت مولا علی (ع) برای رفع گرفتاری مردم سیل زده ، شبانه دل به سیلاب حادثه زدند که با این حادثه ، شهر کرمان را که هنوز، داغ سردار دلها را بر دل دارد بر داغی تازه نشاند و همه را در ماتم فروبرد.

ضمن تسلیت این حادثه ناگوار به مردم شریف ایران اسلامی و خانواده داغدار صنعت برق کشور، برای این عزیزان ، علو درجات عالیه را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمائیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان