Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با یادآوری چندباره لزوم همکاری شهروندان و هم استانی ها برای قطع زنجیره انتقال بیماری با افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی، بر استمرار تولید محتواهای رسانه ای در تبیین اهمیت مراعات و توجه به الزامات کرونایی تأکید کرد و گفت: با توجه به محدودیت های اعمال شده در تعطیلات پایان هفته، تمامی سواحل و تفرجگاه های برون شهری استان در بازه زمانی مذکور، مسدود می شوند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع ظهر امروز (شنبه) در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان، از همکاری مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برگزاری مراسم شب های قدر و نیز نقش آفرینی صداوسیما و رسانه ها در پوشش مناسب برنامه های این ایام برای بهره گیری مردم در منازل، قدردانی کرد.

وی با اشاره به اعلام وزارت بهداشت مبنی بر خروج گیلان از وضعیت قرمز کرونایی و قرار داشتن 14 شهرستان در وضعیت نارنجی و سه شهرستان املش، تالش و شفت در شرایط زرد گفت: براساس گزارش امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مدت شروع تا پایان دوره پیک اخیر بیماری در گیلان در کوتاه ترین زمان ممکن یعنی 25 روز بوده که یک رکورد محسوب شده و جای قدردانی دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان به خسته بودن کادر درمانی با بیش از 14 ماه حضور در خط مقدم مقابله با این بیماری اشاره و اظهار کرد: اگرچه تعداد بستری ها نسبت به هفته های گذشته کاهش 50 درصدی داشته اما این آمار نسبت به اسفندماه سال گذشته نمایانگر افزایش دوبرابری است که جای نگرانی دارد.

وی با بیان اینکه همچنان میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان از میانگین کشوری پایین تر است، گفت: از همه شهروندان و هم استانی ها انتظار می رود که برای قطع زنحیره انتقال ویروس، همچنان الزامات بهداشتی را به طور جدی مورد توجه قرار دهند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه علیرغم تأکیدات مکرر، همچنان خواروبارفروشی ها، نانوایی ها و قهوه خانه ها کمترین میزان رعایت توصیه های بهداشتی را دارند، افزود: میزان بازرسی و نظارت بر اصناف افزایش 40 درصدی داشته اما نیازمند اهتمام بیشتر به ویژه از سوی فرمانداران در سطح شهرستان هاست.

وی تأکید کرد: نظارت دقیق بر فعالیت های اصناف به منظور رعایت کامل اجرای پروتکل ها صورت گیرد و برخورد با متخلفان، مطابق با قانون و بدون چشم پوشی باشد چراکه حفظ سلامت مردم، مهمترین اولویت است.

دکتر زارع به موفقیت در اجرای تصمیمات ستاد ملی و استانی با اقدامات فرهنگی اشاره و اضافه کرد: در برگزاری فرآیند آزمون کلاس های نهم و دوازدهم و ممنوعیت سفر در تعطیلات عید سعید فطر ، باید تولید محتواهای آگاهی بخش رسانه ای مبنی بر اهمیت توجه به توصیه های بهداشتی و نقش آن در کنترل و مقابله با بیماری، استمرار یابد.

وی اضافه کرد: باتوجه به محدودیت های اعمال شده در تعطیلات پایان هفته، تمامی سواحل و تفرجگاه های برون شهری استان در بازه زمانی اعلام شده، مسدود می شوند.

وی همچنین به انجام فرآیند واکسیناسیون در سطح استان براساس سند ملی اشاره و با بیان اینکه طی ماه های آتی با افزایش تولیدات داخلی شاهد تزریق واکسن به سطح وسیعی از جامعه خواهیم بود، گفت: در این مسیر همراهی و همدلی دستگاه ها و نهادها در راستای ارائه امکانات مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی اعم از نیروی انسانی و اماکن و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود، یک تکلیف است تا در این شاخص نیز جزء برترین استان ها باشیم.

در این جلسه رئیسان کارگروه های ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان نیز گزارشی از فعالیت های انجام شده ، بیان داشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان