Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان اسناد تاریخی را میراث هویتی و نگهداری از آنها را وظیفه ای ملی دانست و بر لزوم استفاده از ظرفیت های فنآورانه برای ثبت و ضبط میراث مکتوب و نیز انجام فعالیت های پژوهشی و علمی برای نمایش بالندگی فرهنگی گیلان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع امروز (یکشنبه) در پیامی تصویری به وبینار اسناد ملی و میراث مکتوب؛ پلی به آینده که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران (منطقه شمال کشور) با سخنرانی شماری از پژوهشگران و نویسندگان در بستر فضای مجازی برگزار شد؛ اظهار داشت: اسناد تاریخی به عنوان میراث هویتی، سیری از گذشته ما را نمایان می سازند و در عین حال مسیری از توسعه را برای آینده نشان می دهند.

وی ادامه داد: این میراث، نمایانگر آنست که هر اندیشه، از چه سرچشمه ای ریشه گرفته و توانسته به عنوان یک ایده، مطرح شود.

استاندار گیلان اسناد را دارای نقش موثری در روشن کردن زوایای مختلف تاریخی عنوان و اضافه کرد: برای آنکه روایتی مستند و مبتنی بر واقعیت، از گذشته جامعه خویش داشته باشیم؛ باید به این اسناد توجه کنیم.

وی بیان داشت: شمار اسنادی که در آرشیو ملی کشورها نگهداری می شود، شاخصی از نظر توسعه فرهنگی است و همین مولفه ، گویای اهمیت و البته جایگاه اسناد ملی است.

دکتر زارع همگان را موظف به نگهداری از این اسناد ذکر و آن را وظیفه ملی دانست که باید نسل به نسل، بازگو و منتقل شود.

وی با تبریک 19 اردیبهشت ماه روز اسناد ملی و میراث مکتوب به همه دوستداران، علاقمندان و حافظان سرمایه های گرانبها و بزرگ بشری گفت: انتظار دارم آگاهی های عمومی در تبیین اهمیت جایگاه اسناد ملی، افزایش یابد چراکه بایسته است همه مردم خود را در قبال سندهای تاریخی مسئول بدانند و برای پاسداشت آنها، اهتمامی جدی بورزند.

استاندار گیلان افزود: استفاده از ظرفیت های فنآورانه برای ثبت و ضبط اسناد تاریخی و نیز بهره گیری از نخبگان دانشگاهی برای انجام فعالیت های علمی و پژوهشی؛ گامی در تعالی بیش از پیش گیلان به عنوان سرزمینی ست که کانون تحولات تاریخی و تمدنی بوده و تلاشی برای نمایش بالندگی فرهنگی به شمار می آید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان