Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: هرگونه تبلیغات داوطلبان انتخابات پیش از اعلام احراز صلاحیت ها از طرف شورای نگهبان، خلاف قانون است.

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور در گفت و گویی با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان در شورای نگهبان از ۲۶ اردیبهشت، گفت: اگر بررسی صلاحیت ها در مدت ۵ روز در شورای نگهبان به پایان برسد، نتایج اعلام می شود و در غیر این صورت پنج روز دیگر هم تمدید می شود، لذا ۶ خرداد اسامی نهایی اعلام و از هفتم خرداد ماه تبلیغات آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری به دلیل فراگیری کرونا محدودیت هایی وجود دارد، گفت: در تبلیغات، برپایی تجمع و نشست نخواهیم داشت و دستورالعمل ها بر اساس شرایط هر منطقه تنظیم خواهد شد، قرار بر این است که تجمعات به صورت حداقلی و تبلیغات رسانه ای به صورت حداکثری باشد.

عرف ادامه داد: زمانی که دستورالعمل ها تنظیم شد و در ستاد ملی به تصویب رسید به منزله قانون است که باید همه آن را رعایت کنند، قاعدتاً در شهر هایی که در آن زمان شرایط قرمز داشته باشند قطعاً تجمعات نخواهیم داشت و بنابراین به تناسب شرایط آن مقطع تصمیم گرفته خواهد شد.

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید براینکه نامزد ها در این دوره باید در تبلیغات خود از ظرفیت حداکثری رسانه ها و فضای مجازی استفاده کرده و میتینگ و تجمعات به حداقل برسد، گفت: رسانه ملی برنامه های ویژه ای برای ارائه برنامه های نامزد ها خواهد داشت و فضای مجازی و سایر رسانه ها این امر را دنبال خواهند کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان