Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به عدم توسعه میادین مشترک نفتی گفت: وزارت نفت برای توسعه میادین نفتی توجه بیشتری به متخصصان داخلی داشته باشد.

جبار کوچکی نژاد درباره عدم توسعه میادین مشترک نفتی اظهار داشت: طبق توافقات ایران می تواند سالانه یک میلیون بشکه از میادین نفتی مشترک با کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس برداشت نفت داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه وزارت محاسبات مجلس با بیان اینکه متأسفانه زیرساخت های لازم برای این امر فراهم نشد عنوان داشت: همسایگان ما مانند عراق از میادین مشترک نفتی برداشت می کنند اما ما به دلیل عدم توسعه میادین نفتی مشترک از این حوزه محروم هستیم.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه باید در این زمینه به متخصصان داخلی نسبت به شرکت های بین المللی توجه بیشتری داشته باشیم افزود: متأسفانه وزارت نفت در این زمینه عملکرد خوبی نداشت و با تحریم های جدید شرکت های بین المللی نیز کار را رها کرده و اکنون ما با مشکل روبه رو هستیم.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به اعتقاد بنده هنوز هم می توانیم با توجه بیشتر به متخصصان داخلی برداشت از میادین مشترک نفتی را توسعه داده و از این فرصت ها استفاده درست داشته باشیم.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: پرونده دو کارخانه رشت الکتریک و پوشش مورد توجه رئیس قوه قضائیه و پیگیری نمایندگان قرار گرفت و اکنون تعدادی از عواملی که در روند ادامه فعالیت این کارخانجات خلل ایجاد کرده بودند بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه باید با همین جدیت کار را دنبال و دولت نیز از این فرصت استفاده کند خاطرنشان کرد: وزارت صمت باید در این زمینه ورود و از سرمایه گذاران بخش خصوصی بهره گیری کند تا این کارخانجات احیا شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان