Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با تأکید بر لزوم فراهم شدن بستر شورآفرینی رأی اولی ها در انتخابات پیش رو، به برگزاری حضوری امتحانات پایه های تحصیلی نهم و دوازدهم اشاره و بیان کرد: لازمست در این فرآیند، توصیه های بهداشتی به طور کامل رعایت و نیز خانواده ها برای تأمین سلامت و کاهش اضطراب دانش آموزان مشارکتی موثر داشته باشند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با گرامیداشت سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی و رشادت های رزمندگان، سرداران و شهیدان پرافتخاری که این روز را جاودانه کردند، اظهار داشت: نسل امروز بیش از گذشته، نیاز به معرفی آرمان های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت دارند.

وی بر لزوم تبیین مفاهیمی همچون شهادت، ایثار و فداکاری در گستره وسیع تری برای دانش آموزان تأکید و تصریح کرد: یکی از راه های فهم بیشتر این مفاهیم، مطالعه دقیق زندگی و سیره شهداست و خوشبختانه متولیان امر تعلیم و تربیت با اقدامات اثرگذار، به این موضوع اهتمام ویژه دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان، دوران دانش آموزی را تأثیرگذارترین دوره زندگی انسان و مدرسه را سنگ بنای تحول در آدمی دانست و خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس نیز یک مدرسه بود که ارزش های والایی را به ما آموخت و باید این درس ها را به نسل هایی که آن دوران را درک نکرده اند، با ظرافت منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه دومین سال تحصیلی کرونایی مدارس در حالی پشت سر گذاشته می شود که موضوع سلامت فرزندان کشورمان همواره محور تصمیم گیری هاست، گفت: بحمدالله در راستای توسعه و بالندگی کشور، فرآیند آموزش بدون وقفه استمرار یافت و بار دیگر در روزهای پایانی سال تحصیلی، تلاش های ایثارگرانه معلمان را ارج می نهیم.

استاندار گیلان به مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر برگزاری حضوری امتحانات پایان سال تحصیلی پایه های نهم و دوازدهم اشاره و اظهار کرد: همواره در ستاد استانی مدیریت کرونا، برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی دانش آموزان با رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی از سوی مدیر، معلم و دانش آموزان مورد تأکید قرار گرفت.

وی اتخاذ این رویکرد را منجر به کاهش اضطراب دانش آموزان و برای خانواده ها اطمینان بخش ارزیابی کرد و افزود: در این مسیر نظارت های سختگیرانه برای رعایت پروتکل های بهداشتی و تأمین سلامت دانش آموزان را نیازمند مشارکت خانواده ها و همکاری آنان با اولیاء مدارس می دانم.

دکتر زارع همچنین به ایجاد آسیب های روحی ناشی از کرونا و ضرورت برنامه ریزی مدون برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بعد از پایان امتحانات سال تحصیلی تأکید کرد و گفت: در این خصوص، تولید برنامه های متنوع و مفرح و استفاده از بستر فضای مجازی و شبکه شاد باید در دستور کار باشد.

وی در خاتمه سخنانش به قرارداشتن در آستانه مهمترین رویداد سیاسی-اجتماعی سال جاری یعنی برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: مشارکت حداکثری در انتخابات مورد انتظار رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری، بزرگان نظام و دلسوزان انقلاب اسلامی است و در این راستا باید بستر شورآفرینی رأی اولی ها و حضور جوانان فراهم شود.

در این جلسه گزارشی از وضعیت آموزش استان در شرایط کرونایی، برنامه های اجرا شده در هفته بزرگداشت مقام معلم و هفته معرفی مشاغل ارائه شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان