Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استان گیلان در وضعیت بسیار شکننده ای قرار دارد و شمار بیماران بدحال کرونایی همچنان رو به افزایش است.

از هفته های گذشته تاکنون شاهد آمار نزولی کرونا در استان گیلان بوده ایم اما این به معنی مهار کامل کرونا در گیلان نیست.

 مدیریت چرخه کرونا و مهار آن زمانی محقق می شود که رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها از سوی مردم و اصناف به بالای 90 درصد برسد.

 این در حالی است که میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان گیلان پایین تر از میانگین کشوری است که این امر همراهی عزم جدی مردم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جهت ریشه کن کردن کرونا را می طلبد.

طبق آخرین اعلام از سوی وزارت بهداشت هم اکنون 9 شهرستان استان گیلان در وضعیت زرد و 8 شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می برند.

شهرستان های زرد استان گیلان شامل شهرستان های تالش، ماسال، صومعه سرا، رضوانشهر، آستارا، فومن، شفت، املش و سیاهکل است که اکنون با زرد شدن وضعیت در شرایط بسیار شکننده ای قرار دارند.

شهرستان های رشت، انزلی، آستانه اشرفیه، خمام، لاهیجان، رودسر، رودبار، لنگرود نیز 8 شهرستان در وضعیت نارنجی استان گیلان هستند که امیدواریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی شاهد زرد شدن این شهرستان ها باشیم.

براساس آخرین اعلام از سوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر 378 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند که 93 نفر روز گذشته به این آمار افزوده شده اند.

 از تعداد کل بیماران 93 بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند که 12 نفر از آن ها امروز به این بخش منتقل شده اند.

 به دنبال کاهش آمار و طولانی و زرد شدن 9 شهرستان گیلان اکنون استان گیلان در وضعیت بسیار ناپایدار و شکننده کرونایی قرار داشته و آینده کرونایی گیلان تنها به همراهی و توجه مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان