Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با اشاره به فعال سازی مجدد دستگاه های کارخانه صنایع ابریشم گیلان گفت: طبق قانون با اخلالگران نظام تولید برخورد می کنیم.

سیدمهدی فلاح میری در حاشیه راه اندازی مجدد خط تولید کارخانه صنایع ابریشم صومعه سرا اظهار داشت: یک سری افراد سودجو و فرصت طلب چندین سال قبل به بهانه خصوصی سازی اقدام به تملیک بعضی کارخانجات استان کردند در حالی که قرار بود تداوم تولید و اشتغال داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: این کارخانجات از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار هستند به همین دلیل این افراد چشم طمع به اراضی این واحدها داشتند و درصد تغییر کاربری آن بودند اما با توجه به قوانین و مقررات حاکم بر موضوع، هر اقدامی که مانع تولید و اشتغال شود قطعاً اختلال در نظام تولید محسوب می شود.

فلاح میری با بیان اینکه طبق قانون با اخلالگران نظام تولید برخورد می کنیم تصریح کرد: این موضوع در دستور کار جدی دستگاه قضایی استان قرار دارد و خوشبختانه امروز شاهد فعال سازی مجدد دستگاه های کارخانه صنایع ابریشم گیلان هستیم و طبق گزارشات کارشناسان مربوطه تمامی دستگاه های این کارخانه قابلیت راه اندازی دارند.

وی افزود: در حال حاضر کارخانه صنایع ابریشم گیلان با 50 نفر کارگر در دو شیفت در حال فعالیت است و با توجه به کار کارشناسی انجام شده به نظر می رسد بتوانیم در سه ماهه نخست سال نسبت به راه اندازی مجدد 50 درصد خط تولید این کارخانه اقدام کنیم و ظرف 6 ماه به 80 درصد ظرفیت تولید برسیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با بیان اینکه برای راه اندازی کامل کارخانه همچنان پای کار هستیم و قطعاً با مخلان نظم، شغل و تولید استان برخورد خواهیم کرد تصریح کرد: همانطور که به مردم شریف استان قول دادیم همچنان برای راه اندازی کارخانه پای کار هستیم.

فلاح میری با اشاره به اینکه عوامل متعددی باعث رکود تولید، وضعیت فعلی کارگران و خانواده های آنها می شوند افزود: یک سری از این عوامل شاخص هستند و ما با این افراد برخورد می کنیم و پرونده آنها در حال رسیدگی هستند از طرفی خودشان هم به اشتباه خود پی بردند که نشان می دهد زمانی که قانون با قاطعیت اجرا شود، مجرم هم به اجرای عدالت تمکین می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان