Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به پیش بینی شش هزار و ۹۹۰ شعبه ثابت و سیار اخذ رأی در استان برای برگزاری سه انتخابات، گفت: بیش از ۶۰ هزار نیروی انسانی دربرگزاری انتخابات مشارکت دارند.

محمود قاسم نژاد پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن انتخابات در سه حوزه ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان، اظهار کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری سه هزار و ۳۰۵ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد دو هزار و ۹۱۰ شعبه ثابت و ۳۹۷ شعبه نیز سیار هستند، افزود: برای انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر و روستا تعداد صندوق ها ۱۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس ستاد انتخابات گیلان در ادامه با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۲۸ صندوق اخذ رأی برای این انتخابات پیش بینی شده است، گفت: از این تعداد دو هزار و ۹۹۵ شعبه ثابت و ۵۲۳ شعبه نیز سیار است.

وی همچنین به انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه نیز اشاره و اضافه کرد: برای این انتخابات نیز ۱۵۷ شعبه پیش بینی شده که از این تعداد ۱۵۵ شعبه ثابت و دو شعبه نیز سیار هستند.

قاسم نژاد با اشاره به اینکه در مجموع در این سه انتخابات بیش از ۶۰ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی مشارکت دارند، گفت: در شهر رشت انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شمارش آرا نیز این انتخابات در شهر رشت به صورت سیستمی انجام می شود، ادامه داد: در مجموع در انتخابات شورای اسلامی شهر در استان گیلان هزار و ۷۵۹ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۲۴۶ نفر در هیئت های نظارت شهرستانی و استانی رد صلاحیت شده اند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه داوطلبان در ۵۳ شهر و نشستن بر ۲۸۱ کرسی رقابت می کنند، افزود: ۱۴ هزار و ۲۱۷ نفر در دو هزار و ۱۷۲ روستا در انتخابات شورای اسلامی روستاهای استان گیلان ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی نیز ۴۵ نفر ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد حدود ۵۰ درصد داوطلبان در بررسی صلاحیت ها تأیید شده اند.

قاسم نژاد با اشاره به اینکه در سهم شهر رشت در انتخابات شوراها ۱۱ کرسی است، ادامه داد: آستارا، انزلی، تالش، لنگرود، لاهیجان هفت کرسی و ۴۸ شهر نیز دارای پنج کرسی هستند.

وی همچنین به میزان مشارکت در ادوار گذشته اشاره و اضافه کرد: متوسط مشارکت یازده دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گیلان ۶۲.۹ درصد و مشارکت دوازده دوره انتخابات ریاست جمهوری ۶۶.۴ درصد و متوسط مشارکت ۵ دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز ۶۹.۶ دهم درصد بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان