Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: برخی معاندان کلیپ هایی را تهیه و در فضای مجازی به اسم آستارا و برای تحریک مردم با فرهنگ این شهرستان منتشر می کردند و تعدادی از آنها با همکاری نیروهای امنیتی و انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حمزه خلیلی روز دوشنبه در جلسه با مسئولان آستارا در دادگستری این شهرستان با بیان این که  برخی کاربران در فضای مجازی به ویژه از طریق پیام رسان های خارجی مترصد این هستند که با یک اختلاف کوچک، مردم را علیه هم تحریک کنند تاکید کرد: با افرادی که در فضای مجازی مردم را به تجمع مقابل اماکن دولتی دعوت می کنند برخورد می شود.

وی اضافه کرد: معاندان با طرح موضوع قومیت ها می خواهند باعث تنش و اختلاف شوند اما از ناحیه مردم، نگرانی وجود ندارد و اغلب برهم زنندگان امنیت فضای مجازی و دعوت مردم به تجمع مقابل اماکن دولتی از مرزهای خارج کشور مدیریت می شوند.

وی بیان کرد: در کنار هر برخورد قانونی دستگاه قضا، نهادهایی نظیر سپاه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با تولید و انتشار محتوای فرهنگی در فضای مجازی، مردم شهرستان های آستارا و اردبیل را به آرامش دعوت کنند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: با یک بی تدبیری و غفلت، سفره رنگینی برای دشمنان نظام و انقلاب اسلامی پهن می شود و در آستانه انتخابات یک عده می خواهند اتحاد مردم را برهم بزنند تا مشارکت مردم در انتخابات کاهش یابد اما نقشه آنها خنثی شده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان گیلان هم در این جلسه گفت: موج سواری برخی معاندان و گردانندگان فضای مجازی در  خارج از کشور، متاسفانه سبب مشاجره لفظی و ساده بین چند نفر و جریحه دار شدن احساسات مردم آستارا و اردبیل شده است.

مهدی فلاح میری اضافه کرد: مردم آستارا و اردبیل در میهمان نوازی معروف هستند و بین آنها اختلافی وجود ندارد و به لحاظ مباحث گردشگری، خانوادگی و تجاری روابط دیرینه و مسالمت آمیزی بین آنها از دیرباز برقرار بوده است.

روز چهارشنبه پنجم خردادماه درگیری بین چند نفر از اهالی اردبیل و آستارا در شهر آستارا سبب مصدومیت چند نفر و تخریب یک خودرو شده بود و بازتاب تصاویر و فیلم این درگیری در فضای مجازی، سبب تداوم نزاع و تخریب چند خودرو در روزهای گذشته شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، هم مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل قرار دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان