Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری انتخابات قانونمند و سالم، گفت: ۶۰ هزار نفر در برگزاری این انتخابات مشارکت دارند.

ارسلان زارع عصر جمعه در گفتگویی با اشاره به اینکه انتخابات از آرمان های اصلی انقلاب اسلامی و از جمله ارکان مهم مردم سالاری دینی است، اظهار کرد: ایجاد بسترهای مناسب و پیش بینی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات امن و سالم و پرشور از وظایف مجریان است.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی و تدارکاتی انتخابات در استان گیلان مشارکت دارند، گفت: این انتخابات در سه هزار و ۹۳ شعبه اخذ رأی شامل دو هزار و ۷۱۵ شعبه ثابت و ۳۷۸ شعبه سیار، انجام می دهند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۳۴ نفر واجد رأی دادن هستند، افزود: از این تعداد ۴۰ هزار و ۴۰۵ نفر رأی اولی هستند.

زارع همچنین در ادامه به تدابیر اندیشیده شده برای حفظ سلامت رأی دهندگان اشاره و با بیان اینکه شعب اخذ رأی ۱۰ درصد افزایش یافته است، اضافه کرد: پیش بینی ها بسترهای لازم برای رعایت دستور العمل های بهداشتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه امسال انتخابات شورای شهر در رشت به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود، ادامه داد: برای مناطق حاشیه شهر رشت نیز شش شعبه سیار الکترونیک پیش بینی شده است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه بر اساس تأکید ستاد انتخابات کشور پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در این دوره از انتخابات، اظهار کرد: باید برای جلوگیری از ایجاد تجمعات انسانی بیشتر از بسترهای رسانه ای استفاده شود.

وی به تأکیدات رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و دیگر دلسوزان نظام اسلامی برای تحقق مشارکت حداکثری اشاره کرد و گفت: بسیار امیدواریم که شاهد حضور فعالانه مردم در این دوره از انتخابات باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان