Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: تعهد دولت برای آب گیری سد شفارود تا تیرماه امسال بود که به دلیل عدم تأمین مصالح به پایان سال موکول شد.

حسن محمدیاری شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انقلاب در حالی شکل گرفت که جهان به دو قطب شرق و غرب منفصل شده بود اما انقلاب اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب توانست این سنت را بشکند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران درجه رفیعی در جهان دارد ناشی از رهبری های امام خمینی(ره) است که توانست تأثیر خود را در داخل کشور و در جهان داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: استخدام هایی که در کشور وجود دارد برای کارکنان حاشیه امن ایجاد نمی کند در این راستا طرحی تحت عنوان «تحول نظام استخدامی» در کمیسیون اجتماعی مطرح شد.

وی گفت: پس از اجرای این طرح دیگر استخدام های حجمی، شرکتی و قراردادی وجود ندارد و استخدام ها به دو صورت رسمی و پیمانی است افرادی که مشاغل حکومتی دارند به شکل رسمی و آن ها که مشاغل غیرحاکمیتی دارند به شکل پیمانی استخدام می شوند.

محمدیاری خاطرنشان کرد: دولت مکلف شده که بر اساس آزمون، استخدام را انجام دهد؛ این طرح پس از تصویب کلیات برای بررسی جزئیات به کمیته تخصصی استخدامی کمیسیون اجتماعی ارجاع شده و پس از کارهای کارشناسی به مجلس می آید.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بودجه سال 1400 به بعد اشتغال پرداخت شده عنوان داشت: اعداد و ارقام حکایت از این دارد که مجلس، دولت و نظام اهتمام ویژه ای به این موضوع دارد.

 محمدیاری ابراز داشت: در این راستا بانک ها موظفند منابع موجود خود را به کار گیرند و به ویژه در اعطای تسهیلات خرد و کلان با بهره پایین به کمیته امداد و بهزیستی اهتمام داشته باشند تا بتوانیم از اقشار آسیب پذیر جامعه را در قالب خوداشتغالی توانمند کنیم.

وی با اشاره به اینکه امسال با کم آبی مواجه هستیم و آب رودخانه ها یک سوم شده است افزود: اکنون مجبور هستیم تا از چاه های حفر شده استفاده کنیم و لازمه این کار تجهیز چاه ها است که این امر از دو جهت ماشین آلات و برق رسانی انجام می شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس بیان کرد: مجمع نمایندگان گیلان جلسه را با آقای نوبخت داشتند و در این مورد مبلغی در اختیار استان گیلان قرار گرفت و بخش عمده ای از چاه هایی که نیاز به بازسازی و تعمیر داشت تعمیر شد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس خاطرنشان کرد: بنده در مجلس در زمان حضور وزیر نیرو نطقی را در مورد سد شفارود داشتم؛ دولت تعهد داده که در تیرماه این سد به صورت آزمایشی آبگیری شود و این زیبنده نیست که به تعهد خود عمل نکند.

 وی با بیان اینکه آبگیری سد شفارود در تیرماه را به پایان امسال موکول کردند خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که این هدف محقق شود تا مردم نسبت به مسئولین بیشتر از این بی اعتماد  نشود.

محمدیاری با بیان اینکه در استان گیلان دو کارخانه سیمان وجود دارد و ما باز با کمبود سیمان مواجه هستیم افزود: عدم مدیریت درست و موازی کاری سبز می شود زمانی که پروژه اجرا می شود قطعاً با پیش بینی تأمین مصالح انجام شده و اینکه در کارخانه های سیمان باشد ولی به شفارود تخصیص داده نشود قابل قبول نیست.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قوانین موجود در حوزه فروش زمین های روستایی و مقابله با ویلاسازی کافی است و نیازی به تدوین قوانین جدید نداریم اما اینکه برخی زمین های کشاورزی را با مبالغ پایین خریداری کرده و به منازل مسکونی تبدیل می کنند وجود دارد.

وی ابراز داشت: اکنون بیشترین مراجعات مردمی مربوط به افرادی است که زمین مسکونی در روستا دارند و با وجود اینکه زمین های اطراف آن نیز مسکونی است ولی باز هم نمی توانند یک مسکن دیگر برای فرزندان خود در آن محل احداث کنند و این امر نیازمند بازنگری در طرح هادی است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس خاطرنشان کرد: توصیه ما به مردم این است که زمین های خود را به ثمن بخش نفروشند و از ظرفیت اراضی برای تولید پایدار و گردشگری استفاده کنند تا شاهد تاراج اموال مردم در مناطق نباشیم.

 محمدیاری عنوان داشت: در حوزه بهداشت و درمان در سطح شهرستان تالش به گام های بزرگی برداشته شده است؛ بخش قلب بیمارستان تالش را کلنگ زنی کردیم، دستگاه اکسیژن ساز و سی تی اسکن تهیه شده و برای دستگاه MRI نیز از وزیر بهداشت قول گرفتیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان رضوانشهر چالش هایی در حوزه بهداشت و درمان داریم افزود:  مهمترین این چالش ها ساختمان بهداشت و درمان رضوانشهر است که استیجاری است و ماهیانه 20 الی 30 میلیون تومان برای اجاره آن پرداخت می شود؛ در حالی که زمین وجود دارد اما برای احداث ساختمان آن تأمین اعتبار نشده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه از رئیس مرکز بهداشت کمال تقدیر و تشکر را داریم که همراهی لازم را در این حوزه با ما داشتند افزود: خواسته ما از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان این است که در بحث پرسنل اداری و نیروی انسانی همراهی بیشتری با ما داشته باشند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سطح هر سه شهرستان تالش، ماسال و رضوانشهر با کمبود نیروی انسانی، خدماتی، حراستی و تخصصی روبرو هستیم و با جذب این نیروهای انسانی قطعاً بخشی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان غرب گیلان برطرف می شود.

محمدیاری خاطرنشان کرد: 10 درصد از کنارگذر تالش را عملیاتی کردیم و در این 12 کیلومتر دو کیلومتر مربوط به منابع طبیعی بود و نیاز به مجوز قطع اشجار داشت؛ دولت اهتمام دارد که در هر استان یکی از پروژه های ملی را در پایان این دوره به اتمام برساند که پروژه هدف گذاری شده در گیلان تونل رودبار است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون با کمبود اعتبار در بحث کنارگذر تالش مواجه هستیم و برای خرید اراضی مردم نیاز به تخصیص بودجه های بیشتری داریم گفت:  احداث تصفیه خانه ماسال 50 درصد انجام شده و 50 درصد دیگر نیز نیاز به اعتبار دارد.

وی با اشاره به اینکه غرب استان گیلان نسبت به مناطق دیگر کم برخوردارتر است و خواهش ما این است که در بحث بهداشت و آب شرب مسئولان اهتمام بیشتری داشته باشند افزود: غرب گیلان ظرفیت ها و بسترهای لازم را داشته اما امکانات برای در اختیار قرار دادن آب به مردم را ندارد.

محمدیاری عنوان داشت: در بحث زیرساخت در سه شهرستان تالش، ماسال و رضوانشهر راه های روستایی نیاز به ترمیم و بازسازی دارد؛ مسیر اسالم به خلخال، ماسال به گیلوان و راه مریان از جاده هایی است که نیازمند ترمیم و بازسازی است.

وی با تأکید بر اینکه اکنون مردم تالش و جوانان نیاز به سرزندگی دارند گفت: میزبانی چوکای تالش در استادیوم پوریای ولی از نان شب هم واجب تر است؛ ما ابعاد زمین را گسترش داده و استانداردسازی کردیم تا از امتیاز میزبانی استفاده کنیم لذا قطعاً اگر ورزش رونق پیدا کند بسیاری از مشکلات و مفاسد بر طرف می شود .

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال ابراز داشت: درگذشته برای ترمیم راه های عشایری بودجه اختصاص داده می شد اما جذب نمی شد که این امر بسیار تأسف بار است از این رو امسال هماهنگی هایی انجام شده تا اگر پولی اختصاص یافت حتماً جذب شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنده به مردم شهرستان های تالش، ماسال و رضوانشهر قول می دهم که از تمام ظرفیت های ملی، استانی و شهرستانی برای رفع محرومیت غرب گیلان استفاده شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان