Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2
حسین لطفی - مدیر مسئول

واکسیناسیون کرونا در گیلان از کنترل خارج شد !؟

چاپ کد خبر: 81820 |

اختصاصی گیلانیان : به گزارس خبرگزاری مهر آبتین حیدرزاده  پیش از ظهر روز چهارشنبه 19 خرداد 1400 در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: "در حال حاضر وضعیت کرونا در استان گیلان با ثبات است. !?"

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین اعلام کرد : "یکی از دلایل کندی واکسیناسیون کرونا در گیلان واکسیناسیون تعداد زیادی از افرادی که بدون ثبت نام و نوبت دهی به مراکز مراجعه کرده اند به جهت عدم ایجاد نگرانی و آزردگی واکسینه کردیم" !؟

اگرچه اقای معاون در این شرایط حساس به صراحت بر خطا و ضعف مدیریت خود اعتراف کرد ولی از انجام کار اساسی که استعفا باشد امتناع کر و در حقیقت با عذر خواهی ، به عذر بدتر از گناه متوسل شد !

مدیری که به صراحت به ناتوانی خود اعتراف می کند چگونه می تواند در مسندی که با جان مردم سر و کار دارد باقی بماند؟

البته این سوالی است که آقای رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید پاسخ دهد و معلوم کند عمل معاون وی چقدر در ایجاد تزلزل در روحیه افراد 70 سال به بالای گیلان که ثبت نام کردند و در انتظار پیامک ستاد کرونا روزشماری می کنند آسیب وارد کرده و درفشانی آقای معاون بهداشتی ایشان چه لطمه ای به ایمنی آنان وارد می نماید .

جای سوال است اگر قرار بودافراد  فله ای واکسینه شوند چه لزومی داشت افراد با تقسیم گروه سنی پلکانی برای واکسیناسیون ثبت نام کنند ؟  براستی واکسینه شدگان خارج از ضوابط عبوری و هجومی بودند یا خواص و از ما بهتران بودند ؟ گناه آن عده ای که تابع قانون شدند و به متولیانی چون جناب معاون اعتماد کردند تا عدالت را اجرا کنند، چیست ؟ از کجا معلوم این قصه تکرار نشود ؟ یعنی با عذرخواهی مشکل ثبت نام شدگان حل شد ؟ شاید به زعم آقای معاون عذرخواهی فقط برای دعوا و مرافعه یا تصادف نیست حتما برای بازی با جان و روحیه و روان اجتماع هم هست !

از کجا معلوم ناتوانی آقای معاون در مدیریت واکسیناسیون همچنان ادامه نداشته باشد ؟ شما حق افراد زیادی را ضایع کردید حالا با یک عذر خواهی می خواهید سر و ته قضیه را ببندید ؟!

صد البته جا دارد از رقت قلب جناب معاون تشکر شود که از "نگرانی و آزردگی" افراد فراقانون سوال برانگیز چنان متاثر شدند که اختیار از کف دادند و دلواپسی منتظران پیامک کرونایی را نادیده گرفتند !؟ رقیق القلبی هم خودش حکایتی دارد !

بدون شک آقایان اطبا از تاثیر روحیه در کنترل و مبارزه با بیماری مطلع و اثرات یاس و ناامیدی در تضعیف جسم و تقلیل بنیه دفاعی بدن در مقابله با بیماری وقوف کامل دارند ، احتمالا تایید می کنند عمل معاونت درمان علوم پزشکی گیلان مصداق بارز ایجاد یاس و ناامیدی و به تبع تضعیف جسم و تقلیل بنیه دفاعی بدن مردم است که ریاست دانشگاه علوم پزشکی باید برای آن چاره اندیشی و معلوم کند با عمل آقای معاون : وضعیت کرونا در استان گیلان با ثبات است !? .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان