Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به مغفول ماندن صادرات تولیدات کشاورزی گیلان گفت: ظرفیت های گیلان در حوزه کشاورزی باید مورد توجه دولت و نهادهای حاکمیتی قرار گیرد.

حجت الاسلام محمد صفری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: در مدت زمان انتخاب بنده به عنوان رئیس مجمع نمایندگان گیلان تا 19 خردادماه و تحویل این پست، جلساتی با مشاوران انجام شد تا مجمع وارد شرایط خاصی شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با تأکید بر اینکه مدیریت مجمع باید به سمتی باشد که مطالبات موجود در سطح کلان استان پیگیری شود گفت: استان گیلان خاستگاه کشاورزی است و قالب مردم آن کشاورز هستند از این رو باید توجه ویژه حاکمیت را به این مسئله جلب کنیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های گیلان در حوزه کشاورزی باید مورد توجه نهادهای حاکمیتی قرار گیرد افزود: نهادهای حاکمیتی باید در جهت رفع موانع تولید اهتمام داشته باشند چرا که استان گیلان می تواند در حوزه صادرات حرف برای گفتن داشته باشد.

وی ضعف گیلان در حوزه صادرات را عدم برنامه ریزی دقیق و مدون و عدم پیگیری جدی این حوزه دانست و عنوان داشت: با وجود تولیدات خوب استان به ویژه در حوزه گیاهی و دامی اما متأسفانه استان گیلان نمی تواند نقش زیادی در صادرات این تولیدات ایفا کند.

صفری گفت: استان گیلان در بسیاری از تولیدات مانند برنج، چای، فندق، گل گاوزبان، زیتون، ماهیان خاویاری و تولید دام و مرغ در رتبه های برتر و نخست قرار داشته و حرف برای گفتن دارد اما با این وجود شرایط موجود در استان برای کشاورزان و تولیدکنندگان مناسب نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشاورزان گیلانی با شرایط سختی روبه رو هستند تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان گیلان باید با قدرت هر چه تمام تر نسبت به این موضوع ورود پیدا کرده و پیگیر مطالبات مردم باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با تأکید بر اینکه پیگیری این موضوع یکی از برنامه های مجمع نمایندگان گیلان است خاطرنشان کرد: امیدوارم در 6 ماهی که به عنوان رئیس مجمع نمایندگان گیلان فعالیت دارم بتوانم کارنامه خوبی را از خود به جای بگذارم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان