Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: نظام اسلامی خدمات فراوانی انجام داده است و نباید همه چیز را ویرانه و سیاه جلوه دهیم و نامزدها باید از سیاه نمایی پرهیز کنند.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به حقوق پیامبر خدا بر انسان ها اظهار داشت: پیامبران الهی از سوی خدا برای هدایت انسان ها آمدند و هیچ کدام از آن ها برای رسالت خود اجر و مزدی از انسان ها درخواست نکردند .

نماینده ولی فقیه در استان گیلان به اثرات حُب و محبت به اهل بیت(ع) در دنیا و آخرت اشاره و بیان کرد: اهل بیت(ع) مورد خطاب قرآن هستند و انسان ها را راهنمایی می کنند و علومی که از خداوند دریافت کردند را به انسان می رسانند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) گفت: وجود نازنین آن حضرت، برکتی برای تمام ایرانیان است و روز دختر را به دختران گیلان و ایران تبریک می گوییم و امیدواریم در آینده بخشی از راه آهن گیلان به قم متصل شود و اگر چنین شود زائران به قم زیادتر می شود.

امام جمعه رشت انتخابات 28 خردادماه را یکی از مهم ترین رخدادهای 42 سال اخیر دانست و ابراز داشت: ترامپ می گفت باید به ایران فشار حداکثری وارد کنیم و در همین راستا هزاران تحریم علیه کشورمان اِعمال کردند و رییس جمهور بعدی آمریکا هم گفته باید ایران را مهار حداکثری کنیم.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان افزود: دشمن درصدد است تحریم هایی که تاکنون اِعمال شده را برجسته کند و خواستار عدم مشارکت مردم در انتخابات است و کاهش حضور مردم در انتخابات آنها را خوشحال می کند تا بتوانند در نشست های برلین اِعمال فشار کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر دشمنان چنین القا می کنند که انتخابات در ایران مهندسی شده و همه چیز از قبل تعیین شده است در حالی که خود آن ها در انتخابات آمریکا جنایات بسیاری کردند اما مردم کشورمان همواره در انتخابات ها آزادانه انتخاب کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دشمن درصدد تحریف است تصریح کرد: به جای اینکه بگویند مردم از عملکرد مسئولان ناراحت هستند چنین القا می کنند که مردم از نظام اسلامی ناراحت و ناراضی هستند در صورتی که مردم کشورمان همواره پایبند نظام هستند و برای نظام اسلامی، خون ها و شهیدها تقدیم کردند.

آیت الله فلاحتی ابراز داشت: دشمنان چنین می گویند که اگر شخصیت انقلابی در ایران روی کار بیاید چنین و چنان می کند و همه چیز را بهانه می کنند تا به نظام اسلامی و ارزش هایمان حمله کنند و حتی به شورای نگهبان هجمه وارد کردند در صورتی که شورای نگهبان براساس قانون عمل کرد.

امام جمعه رشت با اشاره به ضرورت هوشیاری بیشتر مردم در این ایام خاطرنشان کرد: مردم در این ایام توجه کنند و ببینند دشمن چه نقشه ای دارد زیرا آن ها سعی دارند مسیرهای روشن را برای ما تاریک جلوه دهند و بدانید کشورمان قوی است و مشکلات کشور با تکیه بر جوانان و توانمندی های داخلی برطرف می شود.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان به فعالیت شرکت های دانش بنیان در استان گیلان و جوانان مبتکر این شرکت ها اشاره و بیان کرد: بسیاری از جوانان گیلانی توانستند محصولات دانش بنیان خوبی ارائه کنند و مبتکران خلاقی هستند که باید حمایت شوند.

وی در توصیه به نامزدهای انتخابات گفت: نامزدها از سیاه نمایی خودداری کنند؛ نظام اسلامی خدمات فراوانی انجام داده است و نباید همه چیز را ویرانه و سیاه جلوه دهیم و این ویرانه جلوه دادن، دشمن شادکُن است از طرفی سیاه نمایی موجب دلسردی نسل معاصر و نسل های آینده خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نظام اسلامی در عرصه های گوناگون رشد بسیار و نوآوری ها داشته است خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از مشکلات کشور به دلیل دست های پنهان دشمن در بین مسئولان، عدم نظارت درست، میدانی نبودن و سوء مدیریت ها بوده است.

آیت الله فلاحتی گفت: مردم مسئولی می خواهند که دردها و مشکلات را به شکل میدانی لمس کند و ایده و اراده داشته باشد و مجاهدانه تلاش کند البته نخبگان جامعه هم باید در این زمینه تصمیم بگیرند متاسفانه برخی از شیوه های مناظره، غربی است و برخی فکر می کنند مناظره فقط تخریب و حمله به رقبا است.

امام جمعه رشت با اشاره به مذاکرات اخیر برجام افزود: دستگاه های نظارتی، نظارت خود را بر این نشست ها افزایش دهند؛ کسانی در گذشته فریب آمریکا را خوردند و غنای سوخت هسته ای را در کشورمان از 20 درصد به حدود 3 درصد رساندند اما آمریکایی ها و اروپایی ها به تشدید تحریم ها پرداختند.

وی آمادگی برای برجام 2 و 3 و مهار ایران در حمایت از جبهه مقاومت را جزو اهداف طرف مقابل دانست و گفت: اخیراً سیلی سختی از جبهه مقاومت خوردند و سیلی که آمریکایی ها و اروپایی ها از جبهه مقاومت و ملت ایران خوردند هرگز از صورت آنها محو نخواهد شد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان بیان کرد: دشمن می خواهد ایران همیشه در سایه مذاکرات باشد و برود و برگردد و چیزی جز ویرانی ایران نمی خواهند اما بدانند که ملت ایران ایستاده اند و از بین مسئولان کسانی را انتخاب می کنند که جرأت ایستادگی در برابر دشمن را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به مردم گفت: به کسانی رای دهید که می دانند چه کنند؛ به شوراها هم توجه کنید و ببینید چه کسی پاکدست است و زد و بند ندارد البته به عملکرد کسانی که بودند نیز توجه کنید که آیا در بین مردم حضور داشتند؛ تنها به عکس ها و بنرهای آنان توجه نکنید بلکه به شیوه مدبرانه خودتان عمل کرده و بررسی و تحقیق کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان