Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با گلایه از عادی انگاری شهروندان نسبت به کرونا، گفت: در روزهای اخیر تعداد مراجعان سرپایی به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته افزایش یافته است.

ارسلان سالاری پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش تعداد مراجعان سرپایی به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته افزایش یافته است، گفت: قطعاً عادی انگاری نسبت به کرونا ما را به شرایط روزهای ابتدای سال باز می گرداند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه شهروندان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در تفرجگاه ها، ادارات و سطح شهر سهل انگاری می کنند، افزود: عادی انگاری نسبت به خطرات کرونا می تواند فاجعه بار باشد.

وی به حضور مسافران در استان گیلان اشاره و اضافه کرد: شلوغی شهر در روزهای پایانی هر هفته زمینه نگرانی حوزه بهداشت و درمان به ویژه کادر درمان و پرستاران را فراهم کرده است.

سالاری با بیان اینکه این روند می تواند دوباره گیلان را به شرایط سخت روزهای ابتدایی سال و اعمال محدودیت ها بازگرداند، تأکید کرد: از همه مسافران می خوایم که پروتکل ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۳۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۵۳ بیمار طی شبانه روز گذشته بستری شده اند که حال ۳۷ نفر آنها وخیم است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان