Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در جهت تقویت زیر ساخت های حوزه سلامت گیلان امسال پروژه های عمرانی زیادی بهره بردرای می شود.

 ارسلان سالاری عصر سه شنبه در نشست با مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده برای تجهیز و نوسازی امکانات حوزه بهداشت و درمان، اظهار کرد: از همه ظرفیت های ملی برای حل مشکلات این حوزه استفاده کرده ایم.

وی به شیوع ویروس کرونا و کمبود برخی تجهیزات همانند دستگاه اکسیژن ساز و دستگاه CT اشاره کرد و گفت: تاکنون هفت دستگاه CT به بیمارستان های گیلان اضافه شده و دو دستگاه دیگر نیز اضافه خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۱۷ دستگاه اکسیژن ساز با بیش از ۲۷ میلیارد تومان اعتبار در استان راه اندازی شده است، ادامه داد: هم اکنون در حال استفاده هستند وی می توان گفت بیمارستانی در گیلان وجود ندارد که اکسیژن ساز نداشته باشد.

وی با اشاره به توجه دانشگاه علوم پزشکی به توسعه زیرساخت ها در شهرستان ها، افزود: به توسعه خدمات درمانی در گیلان در دستور کار قرار دارد.

سالاری در ادامه به راه اندازی نخستین مرکز کاشت حلزون شنوایی اشاره و با بیان اینکه امروز گیلان به قطب کاشت حلزون شمال کشور تبدیل شده است، ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۵ مورد کاشت حلزون انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه اقداماتی در زمینه فراهم کردن خوابگاه مناسب برای دانشجویان انجام شده است، افزود: خوابگاه دانشجویی به ارزش ۲۷۰ میلیارد ریال برای دانشجویان خریداری شده است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه جذب اعتبار جهت خرید خوابگاه دانشجویی پسران به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریال و تعمیر و تجهیز خوابگاه های دانشجویی و مجموعه ورزشی، اضافه کرد: مجموع بدهی های دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

سالاری با اشاره به اینکه گیلان از معدود دانشگاه های کشور بوده که از توسعه عقب است، تصریح کرد: برای دستیابی به تمامی اهداف حوزه سلامت گیلان نیازمند حمایت های سیاسی و اجتماعی نمایندگان هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در راستای تقویت زیرساخت های حوزه سلامت استان، ۲۲ پروژه عمرانی تیر ماه امسال بهره برداری می شود، گفت: ادامه برای این بیش از ۱۱۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: ۱۱ پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی نیز در شهریور امسال نیز با بیش از ۹۰ میلیارد تومان، شش پروژه عمرانی دیگر در حوزه بهداشت در بهمن با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان، دو پروژه کلان عمرانی دانشگاه علوم پزشکی، اسفند امسال با بیش از ۱۲۶ میلیارد تومان اعتبار بهره برداری می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان