Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: مردم حماسه آفرین ایران اسلامی امروز با حضور پرشور و پرقدرت خود نقشه های دشمنان را نابود کردند و بر عزت ایران افزودند.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت به حقوق پیامبر اکرم(ص) بر گردن مسلمانان اشاره کرد و اظهار داشت: حق مهم و مزد رسالتی که پیامبر بر گردن مسلمانان جهان دارد محبت به اهل بیت پیامبر است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه منظور از مزد رسالت در حقیقت موضوعی فراتر از محبت معمولی است گفت: این مسئله بسیار مهم و عمیق تر از محبت است و بسیاری از بزرگان دین اسلام منظور از محبت به اهل بیت (ع) را در واقع واگذاری سرنوشت انسان به اهل بیت پیامبر اکرم (ص) می دانند زیرا اهل بیت (ع) تنها مرجع اسلام هستند که می توان با توصل به آن ها به رستگاری رسید.

فلاحتی ابراز داشت: اگر انسان ها در تمام مراحل زندگی به اهل بیت (ع) رجوع عملی کنند و از تمامی مراحل زندگی آن بزرگواران از جمله اقتصاد، سیاست و تجارت الگو برداری کنند، مشکلات بشریت در ممالک مختلف حل خواهد شد اما دشمنان اسلام دست مردم را از اهل بیت (ع) کوتاه کرده اند که این یک فاجعه بزرگ جهانی است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: امام رضا (ع) می فرماید "صله رحم داشته باشید و با اقوام خود قطع رابطه نکنید چرا که عمرتان کم می شود و بدانید بالاترین صله رحم این است که به اقوام و خویشان خود آزار نرسانید".

 وی با بیان اینکه آغاز هفته قوه قضائیه در پیش است گفت: امام خمینی(ره) در رابطه با قوه قضائیه می فرماید جمهوری ما اسلامی است و اگر قضاوت بر اساس اسلام نباشد، جامعه اسلامی نمی شود لذا همه نهاد های جامعه اسلامی باید طبق موازین اسلامی خدمت کنند و در رأس آن ها قوه قضائیه است که باید تمامی قوانینش بر اساس اسلام باشد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به حضور پرشور مردم در حماسه بزرگی که امروز برگزار شد خاطرنشان کرد: از کاندیداها می خواهیم که صبور و شکیبا باشند، تحمل کنند و یادشان باشد که اگر امروز بردباری نداشته باشند نمی توانند مسئولیت خود را به درستی در کشور، شهر یا روستا اجرا کنند.

فلاحتی با اشاره به مطالب سودمند رهبر انقلاب در خصوص انتخابات گفت: رهبر انقلاب به نکات کلیدی اشاره کرد که از جمله آن ها می توان "برنده انتخابات مردم هستند، منتخب مردم موفقیت خود را از خدا بداند، طرفداران کاندیدایی که رأی نیاورده احساس خسارت نکرده و از فتنه انگیزی اجتناب کنند، همه با هم مهربان باشیم و رئیس جمهور منتخب خود را رئیس جمهور مردم بداند" را ذکر کرد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان خاطرنشان کرد: رئیس جمهور منتخب باید موافقان و مخالفان خود را به یک چشم نگاه کند همچنین باید مدیران ناصالح را از سر کاربر دارد و افراد صالح را جایگزین کند، با فساد اداری و اقتصادی مبارزه کند، درصدد رفع مشکل اشتغال جوانان برآید و به افزایش بی حد و مرز  قیمت ها توجه کند.

وی با اشاره به اینکه مشکل بزرگ جوانان کشور مشکل اشتغال و مسکن است تصریح کرد: در کشوری که همه امکانات وجود دارد، جوان نباید مشکل خانه داشته باشد لذا رئیس جمهور منتخب مردم باید با تدبیر، آینده نگری و مدیریت درست کاری کند که مشکل مسکن جوانان ایران حل شود و بانک ها را سامان دهی کند تا از حالت بنگاه داری خارج شوند.

امام جمعه رشت ضمن تشکر از حضور پرشور مردم از همان ساعات نخستین اخذ رأی تصریح کرد: مردم حماسه آفرین ایران اسلامی امروز با حضور پرشور و پرقدرت خود به عزت ایران و عزت خودشان افزودند و قلب رهبر انقلاب و امام زمان (عج) را شاد کردند و نقشه های دشمنان را نابود کردند.

خیال خام دشمن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی با حضور مردم نابود شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: دشمن برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی همه امکانات و توان خود را به کار گرفته بود اما مردم با مشارکت حداکثری خود امروز خیال خام دشمن را نابود کردند.

حجت الاسلام سعید مهدوی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) در رشت اظهار داشت: یکی از مهم ترین وظایف سازمان تبلیغات اسلامی تبلیغ روشنگری و بصیرت افزایی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه دشمن با فتنه های مختلف علیه نظام اسلامی ضعف خود را آشکار می کند تصریح کرد: تجربه نشان داده است هر چقدر نظام اسلامی رو به رشد الهی، پویایی، رفع ظلمت و ایستادگی مقابل ظلم باشد فتنه های دشمنان در این مواقع بیشتر است.

مهدوی با بیان اینکه روز جمعه به خودی خود روز مبارک و میمونی است خاطرنشان کرد: شکوه حضور مردم در این حماسه بزرگ ملی، امروز را تبدیل به عیدی بزرگ و مبارک کرده است و این حماسه حضورِ پرشور و بزرگ در تاریخ ملت ایران ماندگار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان به نزدیک بودن سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و افزود: طبق فرموده رهبر انقلاب "تبیین، عرضه فکر، فرهنگ و معارف اسلامی با توجه به نیازهای روز و با نوآوری در روش ها طوری که بر جان و دل مخاطبان بنشیند و آنان را از کوثر حقیقت دین سیراب کند یکی از رسالت بسیار حائز اهمیت سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی با هدف تبلیغ و انعکاس اسلام به جوانان جامعه اسلامی شکل گرفته گفت: در طول این 4 دهه از انقلاب سازمان هر روز بیشتر از دیروز درخشیده و با توجه به اینکه دشمن با شیوه ها و ابزارهای متکی به فناوری های ارتباطی و رسانه ای ازجمله، هنر، سینما و فضای مجازی می خواهد افکار عمومی را به سمت نظام غیر اسلامی ببرد، سازمان تبلیغات اسلامی در مقابله با آن است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان عنوان کرد: یکی از رسالت های این سازمان رصد و مقابله هوشمندانه با تهاجمات فکری، فرهنگی، تبلیغی و رسانه ای دشمنان دین، انقلاب و کشور است، دشمنانی که نه تنها امروز بلکه از چند دهه پیش هویت، شخصیت، باور، رفتار و سبک زندگی "ایرانی- اسلامی" مردم و جوانان کشور را هدف قرار دادند و در تلاش برای تهی کردن انقلاب از عقبه دینی و مردمی آن هستند.

مهدوی تقابل با نظام طاغوتی و شیطانی را از رسالت های این سازمان خواند و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی برای مقابله هوشمندانه با نظام طاغوتی که به  هر وسیله ای سعی در گمراه کردن جوانان دارد، تلاش کرده است تا بدنه سازمان را از حالت کارمندی اصلاح کند و به نهاد جهادی و انقلابی با بدنه هوشمند تغییر دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: امروز روز جنگ رسانه ها و جنگ فرهنگی است لذا دشمن از همه امکانات رسانه ای خود استفاده کرده و می خواهد قلب تپنده نظام جمهوری اسلامی را نشانه بگیرد اما مردم با مشارکت حداکثری خود در این روز بزرگ خیال خام دشمن را نابود می کنند.

مهدوی با اشاره به بودجه کم سازمان تبلیغات اسلامی در مقایسه با دیگر دستگاه ها به دلیل وجود مسئولان نالایق عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با وجود این کمبود بودجه با کمک عاشقان اهل بیت(ع) و اسلام همچنان پا بر جا مانده و توانسته است در تبلیغ اسلام بسیار تأثیرگذار باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان