Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه دولت رئیسی مخالف باندبازی و قبیله گرایی است، گفت: زمینه فعالیت شایستگان در این دولت فراهم می شود.

علیرضا زاکانی شامگاه چهارشنبه در جشن پیروزی «آیت الله سید ابراهیم رئیسی» در انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی فرصت رهایی از سلطه آمریکا و انگلیس را برای کشور فراهم کرد اظهار داشت: انقلاب اسلامی عدالت و معنویت را برای ما به ارمغان آورد و نسلی در سایه آن تربیت شد که الگوی بی نظیری برای سایرین بود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی های دولت منتخب، بیان کرد: دولت رئیسی مخالف قبیله گرایی و باند بازی است و زمینه فعالیت شایستگان و نخبگان را در کشور فراهم می کند.

زاکانی با بیان اینکه دولت سیزدهم تبختر و اشرافیت را در بین مسئولین از بین خواهد برد، افزود: رفتار متکبرانه برخی دولتمردان فعلی با مردم جای تأسف و شرمندگی دارد.

وی با بیان اینکه تبعیض استخوان مردم را خرد کرده است، تصریح کرد: ایران کشوری دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالا است و باید با کسانی که چنین وضعیتی را برای مردم به وجود آورده اند جدی برخورد شود.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به مسئولانی که در مقابله با غارتگران ضعیف بوده و گاهاً خود نیز غارتگر هستند، اضافه کرد: نباید با وجود ظرفیت های بسیار این همه بیکار و فقیر داشته باشیم یا اجازه جولان دهی به غارتگران داده شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مهمترین، انقلابی ترین و اساسی ترین کار دولت سیزدهم را ساختن ایران اسلامی دانست و بیان کرد: امروز نیازمند یک الگو برای نشان دادن استقلال، آزادی و عدالت و امنیت به معنای واقعی هستیم تا ایران پیشرفته را به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه مهمترین وظیفه دولت سیزدهم، نهادینه کردن اصول ۸ و ۲۷ قانون اساسی است، گفت: این قانون امکان نظارت و بازخواست مردم از مسئولین را فراهم می کند.

زاکانی با تاکید بر تبدیل رقابت ها به انسجام و وحدت، گفت: ایران توسط همه مردم و اندیشمندان و شایستگان ساخته می شود نه تنها یک بخش بلکه کسی که خود را فدای ملت می کند، انقلابی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان