Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی گیلان احداث کتابخانه و توجه به فضاهای فیزیکی را یکی از ابزارهای اشاعه مطالعه عنوان و با تأکید بر ضرورت هم افزایی همه دستگاه ها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت که کتابخانه مرکزی رشت یکی از مطالبات به حق مردم، جامعه فرهنگی و اهالی کتاب استان است که عمده کار آن انجام شده و هنگام افتتاح، نباید هیچ کاستی داشته باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع صبح امروز (دوشنبه) در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: توانمندی هر کشور بین جوامع مختلف براساس جایگاه علمی آن بررسی می شود و انسان های اهل علم، همیشه نقش تأثیرگذاری ایفا می کنند.

وی ادامه داد: در جامعه کتابخوان، بزهکاری و جرم کمتر مشاهده می شود و در نتیجه میزان زندانیان آن کشور به مراتب کمتر است.

استاندار گیلان کتاب را استادی بی مزد عنوان کرد که می تواند منتقل کننده فرهنگ یک نسل به نسل دیگر باشد و افزود: در این میان خیران با نگاهی مودت آمیز به تاسیس کتابخانه می پردازند.

وی احداث کتابخانه و توجه به فضاهای فیزیکی را یکی از ابزارهای ترویج مطالعه خواند و گفت: کتابداران باید با استفاده از ظرفیت های مختلف در معرفی کتاب و ترویج کتابخوانی در جامعه نقش آفرینی کنند.

دکتر زارع خاطرنشان کرد: با توسعه کتابخوانی الکترونیکی از مطالعه مطالب تکراری، جلوگیری و با ترویج بسترهای موجود در فضاهای مجازی، افراد جامعه به این سمت که دسترسی بهتر، ارزان تر و آسان تری دارند؛ هدایت می شوند.

وی یادآور شد: علیرغم اینکه ممکن است هنوز کتاب های الکترونیکی نتوانسته باشند به خوبی نقش آفرینی کنند اما باید با استفاده از فناوری های جدید به صورت بهتر به ترویج مطالعه بپردازیم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی گیلان گفت: با توجه نویسندگان به انتشار کتاب متناسب با شرایط جامعه، می توانیم شاهد اثرگذاری اندیشه ها بر تصمیم گیری ها باشیم.

وی تأکید کرد که شهرداری های استان با ایجاد و معرفی بهتر کتابخانه های عمومی و نیز ارائه خدمات مطلوب به کتابخوانان، به ترویج فرهنگ مطالعه در شهرها بپردازند.

استاندار گیلان تکمیل کتابخانه مرکزی رشت را یکی از مطالبات به حق مردم، جامعه فرهنگی و اهالی کتاب استان ذکر کرد و گفت: این کتابخانه به لحاظ معماری، طراحی و موقعیت جغرافیایی، از جمله کتابخانه های کم نظیر در کشور است و اندک نواقص و کاستی های کنونی آن نیز باید به سرعت برطرف شود به گونه ای که هنگام افتتاح، شاهد وجود هیچ کاستی نباشیم.

در این جلسه آخرین وضعیت پیشرفت پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت توسط مدیرکل راه و شهرسازی استان و همچنین راهکارهای مناسب درخصوص بهبود وضعیت کتابخانه های عمومی استان در سال 1400 ارائه شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان