Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه مدیریت سیستمی توزیع مرغ از کشتارگاه تا محل عرضه صنوف، در نظارت و شفافیت اثرگذار است، بر لزوم پایش مستمر فروش مرغ در بازار با قیمت مصوب و نیز استمرار روند امیدبخش رسیدگی به پرونده های تعزیرات حکومتی تأکید کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه مشترک کارگروه های تنظیم بازار و امور تعزیرات گیلان به تلاش های مثبت صورت گرفته در راستای حفظ ثبات و آرامش بازار و تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم اشاره و اظهار کرد: تجربه مطلوب توسعه دولت الکترونیک در مسیر شفافیت سازی و پیشگیری از فساد به ویژه طی دو سال اخیر با اعمال محدودیت های کرونایی در استفاده از سامانه های مختلف خصوصاً سامانه جامع تجارت نمایان است.

وی مدیریت سیستمی توزیع مرغ از کشتارگاه ها تا محل عرضه صنوف را موثر ارزیابی و بر ضرورت تلاش برای موفقیت در این حوزه همچون دیگر شاخص ها تأکید کرد و گفت: باید برخی نواقص موجود در زیرساخت ها با تجهیز کشتارگاه ها برطرف شود تا با همراهی دستگاه های مرتبط و رصد مستمر، شاهد اجرای دقیق این تصمیم باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به اجرای مصوبه قیمت 24 هزار و 900 تومانی مرغ در سطح بازار به عنوان یکی از استان های موفق اشاره و بر لزوم پایش دقیق بازار توسط دستگاه های نظارتی و بازرسان اصناف تأکید و تصریح کرد: استفاده از اصطلاحات غیرقانونی همچون مرغ دولتی و غیردولتی و نصب آن در واحدهای صنفی شبکه توزیع، صحیح نیست و باید با آن برخورد شود.

وی با تأکید بر نظارت جدی فرمانداران و دستگاه های مرتبط شهرستانی، برگزاری مستمر کارگروه تنظیم بازار و رصد مبادی ورودی و خروجی در جهت جلوگیری از توزیع خارج از شبکه، افزود: در استانی که بیش از نیاز مصرفی، مرغ تولید می شود؛ دسترسی مردم به این کالای اساسی نباید با مشکلی مواجه باشد و این، انتظار به حقی است.

دکتر زارع همچنین به وجود نهاده های مورد نیاز در گیلان اشاره و بر ضرورت توزیع به موقع آن تأکید کرد و افزود: در تأمین مایحتاج اساسی همچون شکر و روغن در استان مشکلی وجود ندارد.

وی به نقش تعزیرات حکومتی در نظارت بر نرخ اقلام و کالاها و خدمات در کنار وظایف دیگر این مجموعه اشاره کرد و با قدردانی از عملکرد مثبت مدیرکل سابق استان، برای مدیرکل جدید آرزوی توفیق و بر لزوم استمرار روند امیدبخش رسیدگی به به پرونده ها تأکید کرد.

در این جلسه گزارش مدیرکل پست گیلان از راه اندازی طرح رصد و ثبت اطلاعات مرغ از کشتارگاه تا واحد صنفی (سامانه های جامع تجارت و کد رهگیری شرکت پست)، گزارش رئیس سازمان های جهادکشاورزی و صمت و مدیرکل دامپزشکی استان از اقدامات قرارگاه ساماندهی مرغ و ذخائر نهاده های دامی گیلان، گزارش رئیس سازمان صمت استان از آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی و گزارش مدیرکل جدید تعزیرات استان از وضعیت رسیدگی به پرونده تخلفات بنگاه های اقتصادی ارائه شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان