Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه از ۷ ماه پیش به مسئولان جهاد کشاورزی برای کمبود آب تذکر دادم، گفت: همیشه حق را به کشاورزان بدهید و خودتان را برای به وجود آمدن این مشکلات مقصر بدانید.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به مباحث هفته های گذشته اظهار داشت: خداوند بر گردن انسان ها حقوقی گذاشته است که حق پیامبران و امامان بر انسان ها یکی از این حقوق است که نه تنها بر گردن مسلمانان بلکه بر گردن تمام انسان ها است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) در اواخر عمر خویش همیشه نگران ادامه رسالتی که خداوند بر گردن او گذاشت، بوده است تصریح کرد: ادامه دادن هدایت مسلمانان و دیگر انسان ها و رهبری جامعه اسلامی نباید به دست نا اهلان می افتاد چرا که آن ها مردم را از اسلام ناب محمدی دور می کردند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه از جمله کسانی که بر انسان ها حق دارند امامان معصوم هستند خاطرنشان کرد: منظور پیامبر اکرم (ص) از حق امامان بر گردن انسان ها یعنی اینکه همه ابعاد زندگی انسان ها باید بر گرفته از سنت و شیوه اسلام و بر اساس رهنمودهای پیامبران و امامان معصوم باشد.

امام جمعه رشت به حادثه 12 تیر سال 1367 اشاره کرد و افزود: این روز یادآور یکی از تلخ ترین روز های تاریخ اسلام است که در 33 سال قبل آمریکا جنایتی دیگر را با حمله به هواپیمای مسافربری ایران رقم زد و  220 نفر از سرنشینان این هواپیما را در آسمان سوزاند و جنایتی دیگر در دفتر جنایات خود ثبت کرد.

آیت الله فلاحتی خاطرنشان کرد: ملت ایران باید بارها جنایت هایی را که آمریکا به انقلاب اسلامی ایران وارد کرده است یاد آوری کند تا در خاطر نسل های بعدی نیز ثبت شود که آمریکایی ها در همه برهه ها تلاش کردند تا به بدنه انقلاب اسلامی آسیب وارد کنند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به اینکه سالیانه بیش از 1600 کودک و نوجوان در آمریکا به قتل می رسند افزود: شاهد خشونت پلیس در آمریکا هستیم  که در واقع پلیس منجی آرامش برای مردم است و رسانه های مختلف غربی بارها اعلام کرده اند که در طول سال فقط چند روز کوتاه پلیس آمریکا خشونت ندارد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه آمریکایی ها با انتقاد از قانون کشور ایران می خواهند جنایت های خود را بپوشانند عنوان کرد: در همین چند هفته اخیر چند مورد نسل کشی کودکان در کشورهای غربی را شاهد بودیم و آمریکایی ها در واقع با تهمت به کشور های مسلمان دنیا می خواهند روی صورت سیاه جنایات خود صحه بگذارند.

وی با بیان اینکه در عرصه بین الملل آمریکایی ها با کمک گرفتن از برخی کشور های خود فروخته جنایات بزرگی را رقم زده اند خاطرنشان کرد: امروز عراق، لبنان، پاکستان و چند کشور دیگر میدان آدم کشی های آمریکایی ها شده اند و این ها جنایات آمریکا علیه حقوق بشر است که باید بیان شود.

امام جمعه رشت تصریح کرد: آمریکا در گذشته با تأسیس ساواک در ایران، مصلح کردن صدام به لوازم شیمیایی و امروزه نیز با تحریم دارویی، عمل نکردن به قوانین برجام، ترور شخصیت های بی مانند در ایران و بسیاری از اعمال بی شرمانه دیگر، تلاش می کنند تا به بدنه انقلاب اسلامی ایران ضربه وارد کند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص آمریکا گفت: رهبر انقلاب فرمود "خاک بر سر آن دولت و ملتی که زیر بار معامله با آمریکا برود"  چرا که دولت آمریکا همان کشوری است که زمانی که افسر ناو جنگی اش دستور شلیک به هواپیمای مسافربری به ایران را داد نه تنها آن افسر جریمه نشد بلکه مدال لیاقت از دست رئیس جمهور آمریکا دریافت کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به مشکلات آب برای کشاورزان خاطرنشان کرد: بنده به شخصه از سال 99 یعنی 7 ماه قبل بارها به مسئولان جهاد کشاورزی و متولیان امر گفتم و امروز نیز دوباره بیان می کنم که همیشه حق را به کشاورزان بدهند و خودشان را برای به وجود آمدن این مشکلات مقصر بدانند.

وی افزود: کشاورزان گیلان چند محصوله نیستند و محصول سر سال آن ها فقط برنج است لذا با وجود این مشکل کمبود آب امروز کشاورزان بسیار ناامید هستند و وظیفه مسئولان است که در کنار آن ها حضور پیدا کنند تا موجب دلگرمی کشاورزان باشند همچنین امسال سدهای استان گیلان آب ندارد و باید مسئولان تمام توان خود را به کار گیرند تا کشاورزان کمتر آسیب ببینند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان