Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان به گزارش فارس : در نشست بررسی چالش های قطع برق صنایع گیلان به عدم صلوات برق در گیلان، لزوم اعلام برنامه زمان بندی شده، حمایت از صنایع کوچک در برابر آسیب های قطعی برق تأکید شد.

ظهر امروز نشست بررسی چالش های قطع برق صنایع گیلان که با حضور مدیران شرکت تولید و توزیع برق در سالن اجتماعات سازمان صمت برگزار شد.

  ۷۰درصد صنایع مستقر در گیلان کوچک و متوسط هستند رئیس سازمان صمت گیلان در این جلسه با بیان اینکه قطعی برق در این استان خسارات زیادی را به صنعت گیلان وارد کرده است، اظهار کرد: صنایع کوچک و متوسط گیلان قادر به خرید و نصب دیزل ژنراتور برای ادامه تولید نیستند و از قطع برق صدمات فراوانی دیده اند.

فرهاد دلق پوش با اشاره به تأثیر منفی قطعی برق به صنایع کوچک و متوسط گفت:  ۷۰درصد صنایع مستقر در گیلان اغلب در رده بندی صنایع کوچک و متوسط قرار دارند، ولی آستانه مقاومت صنایع بی نهایت نیست لذا  مدیران برق برای صنایع گیلان چاره اندیشی بهتری اتخاذ کنند.

وی دغدغه صاحبان صنایع در گیلان را به حق دانست و بیان کرد: مطالبات صنایع به حق است و مدیران برق در صورت امکان به جای قطع چند ساعت هر روز برق به قطع یک روز کامل در هفته اقدام کنند تا صنعت گر بهتر بتواند شرایط فعالیت خود را برنامه ریزی کرده و شیفت کار و تعطیلی نیروی انسانی را معین نماید.

رئیس سازمان صمت گیلان با گله مندی از افزایش قطعی برق در این استان بیان کرد: ما جز استان های تولیدکننده برق هستیم بر همین اساس انتظار این است که قطعی برق کمتری برای استان در نظر گرفته شود زیرا در زمان قطعی برق و نوسانات ناشی از آن بسیاری از بردهای دستگاه های PLC و سیستم های الکترونیکی و الکتروموتورهای ماشین آلات صنعتی به طورکلی آسیب می بیند و در شرایط تحریم، امکان تهیه و جایگزینی آن ها بسیار دشوار و زمان بر است.

از صادرات برق به استان های دیگر جلوگیری شود

هادی تیزهوش، رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گیلان نیز در این جلسه با انتقاد از عدم حمایت از تولید در سطح کلان کشور اظهار کرد: سیستم مبادلات تجاری قانون بر این است اگر محصولی برای تأمین نیاز داخلی لازم باشد از صادرات آن ممانعت می شود آیا این قانون در صنعت برق، برای حمایت از تولید و اولویت پاسخ به نیاز داخلی وجود ندارد؟ که همچنان صادرات برق در این وضعیت بحرانی ادامه دارد. وزن قطعی برق صنایع بیشتر از ۱۰۰ مگاوات نیست

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه انتظارات صنایع در خصوص قطعی برق قابل تأمل است، اظهار کرد: شرایط بحرانی است و نمی شود در این شرایط برنامه منسجم و مدونی داشته باشیم به طوری که گاهاً از تهران برای برخی از قطعی ها رأساً اقدام می شود.

محمد اسماعیل هنرمند با اشاره پایین بودن وزن صنایع گیلان در قطعی های برق افزود: به طورکلی وزن قطعی برق صنایع بیشتر از ۱۰۰ مگاوات نیست اما با این وجود تمام پیشنهادات صنعتگران برای کاهش آسیب ها بررسی خواهد شد.

به گزارش فارس در پایان این جلسه مقرر شد طی کمیته ی متشکل از تشکل های بخش خصوصی و مدیران شهرک های صنعتی مجدداً برای بررسی و تدوین برنامه ای برای رعایت وضعیت صنعتگران تشکیل گردد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان