Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان پیش بینی کرد: امسال فندق کاران این استان بیش ازیکهزار میلیارد تومان درآمد کسب کنند.

ریئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: ۸۵ درصد فندق کشور در گیلان تولید می شود و از این لحاظ گیلان رتبه نخست کشور را دارد.

مسعود الماسی با بیان اینکه برداشت نوبرانه فندق از باغ های پایین دست اشکورات رودسر و املش آغاز شده است گفت: پیش بینی می شود امسال ۵۹ هزار و ۲۰۰ خانوار گیلانی بیش از ۲۱ هزار تن فندق به ارزش بیش از هزار میلیارد تومان برداشت کنند.

وی با بیان اینکه برداشت این محصول به زودی در سایر شهرستان های گیلان شروع می شود گفت: باغداران گیلانی در ۱۹ هزار و ۴۳ هکتار باغ به پرورش فندق مشغولند و برداشت این محصول تا مهر ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در دو ماهه گذشته با تخصیص اعتبارات یارانه نهال و مشارکت باغداران بیش از ۴۱۳ هکتار از باغ های استان توسعه پیدا کرده است.

وی ادامه داد: شهرستان های رودسر، املش، سیاهکل، رودبار، تالش و آستارا مهم ترین شهرستان های تولید کننده فندق در گیلان هستند.

مسعود الماسی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار، ۶ واحد فرآوری و بسته بندی فندق در شهرستان های رودسر، املش و سیاهکل وجود دارد گفت : اشکورات و  رحیم آباد  رودسر بزرگ ترین تولیدکننده فندق و به عنوان پایتخت فندق ایران شناخته می شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان