Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: غرب آسیا مانند افغانستان میدان تاخت و تاز استکبار جهانی و به ویژه آمریکا نیست.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) ، با اشاره به حقی که اهل بیت(ع) و امامان بر ما دارند و ضرورت شناخت امام اظهار داشت: یکی از دلایلی که جامعه اسلامی در آغازین روزهای بعد از رحلت پیامبر(ص) به انحراف کشیده شد، این بود که مردم آن روزگار امام خود را نشناختند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان مسئله ولایت فقیه را همان ولایت خدا، پیامبر(ص) و امام معصوم دانست و گفت: همگان باید در شناخت ولایت فقیه که ولایت خدا و قرآن است بکوشند؛ امروز رهبران جامعه اسلامی امامِ معصوم نیستند اما در اجرای قوانین از پیامبر اکرم(ص) و امام معصوم تبعیت دارند و راه آنان را ادامه می دهند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه شناخت امام آبادکننده دنیا و آخرت انسان است و این آبادی نیازمند قدرت درونی و تقوایی است، افزود: امروز حجمی از جوامع بشری در گمراهی به سر می برند و متاسفانه در برخی جوامع در کتب هایشان از نام و احادیث امام معصوم خبری نیست.

امام جمعه رشت علل بسیاری از مشکلات جوامع بشری امروز را فاصله گرفتن از شناخت اصل امامت و امام معصوم دانست و تصریح کرد: بشر اگر می دانست امام کیست و دارای چه جایگاه رفیعی نزد خداوند است، امروز تا این حد سردرگمی در رفتارهای انسان ها و جوامع بشری مشاهده نمی شد.

وی با اشاره به 26 تیرماه سالروز شهادت مظلومانه جمعی از زائران خانه خدا به دست مأموران آل سعود گفت: در آن سال، آل سعود با همکاری آمریکای جنایتکار تعدادی از زائران خانه خدا را کشتند در حالی که مکه و مدینه حرم امن خدا است اما آل سعود دست به چنین جنایتی زد و شاه عربستان همان سال به درک واصل شد و شاهان دیگرش هم یکی پس از دیگری به درک واصل خواهند شد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه امروز آمریکایی ها در حال اخراج از غرب آسیا هستند و آل سعود هم حال خوشی ندارد، افزود: امروز آمریکایی ها ذلیلانه در حال خروج از منطقه هستند و هیچ کسی به یاری آن ها نمی شتابد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امروز شیعه تکیه گاه بسیاری از امت ها شده است خاطرنشان کرد: پس از 42 سال از عمر انقلاب اسلامی و در سایه مقاومت ملت و امت ها و همچنین تلاش رهبری، شیعه امروز پایگاه و تکیه گاه برای همه امت های اسلامی شده زیرا شیعه عاقل است و متجاوز نیست.

آیت الله فلاحتی ایام اخیر را ایام ذلت آمریکا در عرصه بین الملل دانست و گفت: آمریکایی ها از سال 2003 به سوی عراق لشکرکشی کردند و در دوحه قطر پایگاهی استقرار دادند که محل استراحت 200 سرباز بود و حدود 3 هزار میلیارد دلار برای همین منطقه هزینه کردند اما امروز مفتضحانه در حال ترک منطقه هستند.

وی با اشاره به گله مندی مردم گیلان از برخی نهاد ها و سازمان ها در شهرها و روستا ها بیان کرد: گاهاً مشاهده می شود که شخص روستایی در یک روستا اقدام به خانه سازی کرده یا در بخشی هزینه می کند و مجوزهای لازم را هم از سازمان مربوطه گرفته است اما پس از اینکه حجم عظیمی از کارش را پیش می برد سازمان دیگری جلوی او را می گیرد که این مصداق بارز مردم آزاری است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نهاد ها و سازمان ها حق ندارند مردم را اذیت کنند و در ادامه خطاب به سازمان ها گفت: اگر ساخت و ساز این فرد روستایی برای محیط زیست مشکل ایجاد کرده یا ممنوعیت دارد از ابتدا به او می گفتید نه زمانی که او کلی هزینه کرده است و با این اقدام او را آزار می دهید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان