Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به تشدید نظارت ها بر بازار توزیع و عرضه مرغ، گفت: از طریق اپلیکیشن و کد رهگیری مرغ از مبدا تا مقصد از مرحله کشتار تا توزیع، حمل و عرضه پیگیری خواهد شد.

فرهاد دلق پوش عصر دوشنبه در حاشیه در بازدید از کشتارگاه مرغ در صومعه سرا، اظهار کرد: شهرستان صومعه سرا با داشتن بیشترین واحد مرغداری قطب تولید مرغ استان گیلان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان یکی از قطب های تولید مرغ در کشور محسوب می شود، گفت: گیلان با تولید روزانه حدود ۶۰۰ تن مرغ علاوه بر تأمین نیاز استان، مازاد تولید را به استان های همجوار به ویژه تهران و البرز ارسال می کند.

رئیس سازمان صمت گیلان همچنین با اشاره به امضا تفاهم نامه ای با پست، افزود: تفاهم نامه ای منعقد شد و بر اساس آن مرغ از مبدا تا مقصد از مرحله کشتار تا توزیع، حمل و عرضه کد رهگیری خواهد داشت و این کد رهگیری کامیون های مهم را هم شامل می شود.

وی با بیان اینکه طراحی یک اپلیکیشن در این زمینه، ادامه داد: به وسیله این اپلیکیشن هر کدام از حلقه های زنجیره از کشتار تا عرضه مرغ در صورت تخلف شناسایی و با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان صمت گیلان افزود: بخش تأمین و تولید مرغ مربوط به سازمان جهاد کشاورزی است و این سازمان اعلام کرده در جوجه ریزی و تولید مرغ هیچ مشکلی ندارد و مردم باید مطمئن باشند که این مرحله کار خوب انجام می شود و مرغ کافی در اختیار کشتارگاه ها قرار می گیرد.

دلق پوش با بیان اینکه روزانه ۲۰۰ تن گوشت مرغ در گیلان و در مواقع خاص نیز بیشتر توزیع خواهد شد، گفت: بخش تأمین، تولید و کشتار مرغ به عهده سازمان جهاد کشاورزی و بخش توزیع، نظارت و کنترل بازار بر عهده سازمان صمت است و اجازه نخواهیم داد حتی یک مرغ خارج از ضوابط توزیع شود و کمبودی در بازار احساس شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان