Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به رشد تصاعدی بیماران کرونایی در گیلان گفت: ۳۷۷ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در گیلان بستری شدند.

آبتین حیدرزاده شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در گیلان اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده چند دلیل برای پایین بودن میزان استفاده از ماسک در گیلان ارزیابی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: نخستین علت این است که برخی از افراد اظهار می کنند یک بار به کرونا مبتلا شده و دیگر مبتلا نمی شوند؛ گروه دیگر در توجیه عدم استفاده از ماسک عنوان می کنند که از ابتدای آغاز شیوع کرونا بیمار نشده اند بنابراین از این پس نیز بیمار نمی شوند.

وی افزود: متأسفانه دو گروه مذکور با این تصورات از زدن ماسک امتناع می کنند و در بین آن ها هر روز افرادی هستند که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان ها بستری می شوند همچنین تعداد اندکی نیز عدم دسترسی به ماسک و گران بودن آن را دلیل ماسک نزدن خود عنوان کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: از این رو از سازمان هایی که می توانند تقاضا داریم ماسک های ارزان و یا رایگان در اختیار افراد کم برخوردار قرار دهند تا همه افراد در تمام ساعات بیرون از منزل ماسک بزنند.

حیدرزاده با بیان اینکه افراد برای حضور در مراکز خرید پرتجمع و شلوغ ترجیحاً از دو ماسک استفاده کنند عنوان کرد: افراد ماسک های سه لایه یک بار مصرف را بیش از یک بار استفاده نکنند لذا ماسک پس از خیس شدن قابل استفاده مجدد نیست.

وی گفت: متأسفانه 377 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته در بیمارستان های گیلان بستری شدند و تعداد کل بستری شدگان کرونایی در گیلان به بیش از هزار و 250 نفر رسید همچنین بیش از 250 بیمار کرونایی نیز در شرایط وخیم به سر می برند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان