Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2
گیلانیان : بیمارستان پیشرفته تنفسی شهید نامجو با حضور استاندار گیلان و فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رشت مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ پیش از ظهر امروز (شنبه) با حضور دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیمارستان پیشرفته تنفسی شهید سرلشکر موسی نامجو به همت نزاجا در محوطه مرکز درمانی پورسینای رشت به بهره برداری رسید.
برای ساخت این بیمارستان با سازه ۶۰۰ مترمربع، ۶۴ تختخواب استقرار دارد و ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
استاندار گیلان در این مراسم با تسلیت ایام عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش، از تلاش های غیورمردان ارتش در راه اندازی این بیمارستان اضطراری قدردانی کرد.
وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه را که یادگار حضرت امام سجاد (ع) در هنگامی که برای او رنج و سختی پیش می آمد و یا زمانی که اندوهگین بودند را دعایی بسیار خوب و خوش مضمونی برای سخن گفتن با پرودگار بیان و اهتمام به آن را توصیه کردند.
دکتر زارع همزمان با سالروز شهادت حضرت سیدالساجدین (ع) مقارن با آغاز به کار این بیمارستان پیشرفته تنفسی به فرازهایی از این دعا اشاره کرد.
وی با قدردانی از تلاش های کادر درمان گفت: غیورمردان ارتش نیز با ستاد استانی مدیریت کرونا، همراهی های شایسته ای داشتند.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه کشورهای مختلف با شیوه های گوناگون با بیماری کرونا مقابله می کنند، افزود: همت، غیرت و تلاش و عزم همگانی، روحیه برادری و مهربانی تمامی ارکان نظام از جمله نیروهای مسلح در کنار کادر درمان، موجب خلق صحنه های زیبا و ماندگار در دوران مبارزه با کرونا شده است.
در خاتمه این مراسم پس از افتتاح بیمارستان پیشرفته تنفسی، از مجتمع درمانی لاکان تحت عنوان نقاهتگاه نیز بازدید کردند.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان