Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیر کل گمرک آستارا با اشاره به آغاز رسمی فعالیت گمرک منطقه ویژه اقتصادی آستارا، گفت: نیروی انسانی موجود پاسخگوی حجم بالای کار گمرک آستارا نیست.

رسول کریمی ظهر سه شنبه در آئین آغاز فعالیت رسمی گمرک منطقه ویژه اقتصادی آستارا با بیان اینکه گمرک مستقر در مجتمع بندری آستارا از امروز به شکل رسمی فعالیت خود را آغاز می کند، اظهار کرد: هم اکنون همه زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز گمرک در این منطقه مستقر است.

کریمی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد زیرساخت ها در گذشته برای ایجاد این منطقه ایجاد شده بود، افزود: طی چند ماه گذشته چارت پیشنهادی طراحی و از مسئولان سازمان امور استخدامی کشور برای بررسی های بیشتر دعوت به عمل آمد که در همین راستا ۱۰ پست جدید به پست گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر اضافه شد.

مدیرکل گمرک آستارا در ادامه با تاکید بر اینکه از امروز اظهارنامه های گمرکی برای صادرات، واردات و ترانزیت با کد اختصاصی گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر صادر خواهد شد، گفت: از این تاریخ دیگر نیازی به رفت و آمد به ساختمان اداره کل گمرک آستارا نیست.

وی، تصریح کرد: گمرکات عادی از ترانزیت خارجی کالا از مرز به مرز محروم هستند ولی این نوع ترانزیت در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا فعال شد.

کریمی اظهار کرد: گمرک آستارا با ۱۶۰ پرسنل در حوزه های زمینی، دریایی و ریلی فعالیت می کند و ساختار نیروی انسانی موجود، کفاف حجم عظیم کار در این گمرکات را ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان