Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به عقب افتادگی گیلان در اجرای طرح تجهیز اراضی کشاورزی گفت: افزایش راندمان تولید نیازمند نوسازی اراضی است.

ابراهیم نجفی چند منظوره شدن بندرکیاشهر را یکی از مطالبات مردم آستانه اشرفیه خواند و اظهار داشت: براساس مصوبه هیئت وزیران در سال 90 بندر کیاشهر بندر مسافربری و گردشگری شد اما در سال های گذشته هیئت وزیران بخش تجاری را حذف و این بندر فقط گردشگری شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تیرماه امسال هیئت وزیران مجدداً بندر کیاشهر را از بندر گردشگری به بندر صیادی تبدیل کرد ابراز داشت: ما به جد پیگیر هستیم تا سازمان بنادر و دریانوردی به این موضوع ورود کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت راه و شهرسازی باید به هیئت وزیران درخواست دهد تا مجدداً بخشی از کیاشهر به فعالیت شیلاتی اختصاص یابد و بخشی دیگر که زیرساخت آن توسط سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد شده بود مجدداً به گردشگری اختصاص یابد.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از دیگر موضوعات مورد پیگیری در آستانه اشرفیه مسائل مربوط به محیط زیست است گفت: با توجه به اینکه محیط زیست اجازه ورود سرمایه گذاران به پارک ملی بوجاق را نمی دهد از این رو بنا داریم تا در این حوزه یک طرح جامع گردشگری تعریف کنیم.

نجفی با اشاره به عقب ماندگی های طرح نوسازی اراضی در استان گیلان تصریح کرد: آستانه اشرفیه دارای حدود 23 هزار هکتار اراضی شالیکاری است که 18 هزار هکتار آن قابلیت تجهیز و نوسازی دارد اما تاکنون فقط 8 هزار هکتار از این اراضی تجهیز و نوسازی شده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که جهاد کشاورزی باید به جد پیگیر آن باشد تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی با هدف افزایش راندمان تولید، بهره وری آب و کاهش هزینه های تولید برای کشاورزان است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس زهکشی اراضی کشاورزی را از دیگر موضوعات مهم در حوزه کشاورزی دانست و اظهار داشت: یکی از دلایلی که کشاورزان نمی توانند از کشت دوم استفاده کنند زهکشی اراضی است لذا به جد پیگیر حل مشکلات مربوط به این حوزه هستیم.

وی درباره اولویت پیگیری پروژه های نیمه تمام در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه افزود: بنده پروژه هایی که در کمیته برنامه ریزی آستانه اشرفیه مصوب شده و اعتبارات شهرستانی دارند را اخذ کرده ام و پس از بررسی براساس اولویت و نیازمندی برای رسیدگی به طرح ها ورود می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان