Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان آماده سازی مدارس با در نظر داشتن تدابیر و توصیه های بهداشتی را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به گزارش ارائه شده مبنی بر انجام واکسیناسیون فرهنگیان و نیز تزریق واکسن به 80 درصد فرهنگیان، گفت که لازمست این فرآیند، با جدیت شتاب گیرد تا همه افراد مشمول، واکسینه شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان, دکتر ارسلان زارع غروب امروز (سه شنبه) در جلسسه شورای آموزش و  پروورش استان اظهار داشت: تجارب نظام های آموزشی مختلف نشان می دهد تعطیلی طولانی مدت مدارس به دلیل عدم دسترسی دانش آموزان به فعالیت های آموزشی و پرورشی مطلوب، آسیب های آموزشی، جسمی و روحی متعددی را برای دانش آموزان در بر داشته است.

وی ادامه داد: از این رو جوامع برای سال تحصیلی پیش رو، تصمیم گیری و سیاست گذاری آموزشی خود را بر حضور دانش آموزان در کلاس های درس و آموزش حضوری بنا نهاده اند.

رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان افزود: به طور قطع حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان از اولویت های اصلی کشورمان بوده و اجرای تصمیم آموزش حضوری دانش آموزان نیازمند تکمیل فرایند واکسیناسیون اعم از فرهنگیان و خانواده های دانش آموزان، آماده سازی فضای مدرسه با ملحوظ داشتن تدابیر و پروتکل های بهداشتی، امنیت خاطر خانواده ها و تأمین تجهیزات وامکانات لازم مدارس است.

دکتر زارع راه اندازی سامانه «شاد» را نشان دهنده آن دانست که که نظام آموزشی کشور در مسیری رو به رشد با استفاده از فنآوری های آموزشی روز، گام برداشته و در گذر زمان با بهره گیری از فرصت های مغتنم برای ارتقای کاربردهای آموزشی و پرورشی خود اقدام کرده است.

وی بیان داشت: در شرایط کنونی اگرچه آموزش مجازی به والدین این امکان را می دهد که با عدم حضور در مدرسه نسبت به آموزش فرزند خود، احساس امنیت بیشتری کنند؛ اما دانش آموزان به اجتماعی شدن نیاز دارند و این مهم با آموزش حضوری فراهم می شود ضمن آنکه کیفیت آموزش حضوری به مراتب از آموزش غیرحضوری بالاتر است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: رویکرد بازگشایی مدارس به جز فعالیت های آموزشی و یادگیری که دارند؛ با برگزاری مسابقات و جشنواره ها در زمینه های مختلف دینی، فرهنگی، هنری و ورزشی؛ دارای نقشی بسزا در رشد همه جانبه آینده سازان جامعه است.

وی با بیان اینکه معتقدم تا بازگشایی حضوری مدارس، مشارکت والدین، نقش مؤثری در به ثمر رسیدن اهداف و برنامه های آموزشی و پرورشی خواهد داشت؛ همراهی آنان  را موجب کمتر شدن سختی های راه یادگیری برای فرزندانشان عنوان کرد.

دکتر زارع ادامه داد: ایجاد آرامش درآغاز سال تحصیلی جدید از انتظارات معقول جامعه فرهنگیان و دانش آموزان است و براین مبنا از مجموعه آموزش و پرورش انتظار دارم بدون وقفه کارها را با جدیت در کنار هم دنبال کنند تا بتوانیم در این فرصت باقی مانده ، همه فرآیندهای پروژه مهر را بدون دغدغه اجرایی کنیم.

وی گزارش ارائه شده در این جلسه از میزان آمادگی مدارس استان برای برگزاری آموزش حضوری را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد که این میزان آمادگی، با پیگیری های مجدانه، به 100 درصد برسد.

استاندار گیلان با اشاره به 25 مدرسه آماده شده تجمیعی برای انجام واکسیناسیون فرهنگیان و نیز تزریق واکسن به 80 درصد فرهنگیان طبق آمارهای ارائه شده، تسریع این روند را مورد تأکید قرار داد.

وی همچنین در بخشی از سخنانش با پاسداشت هفدهم شهریور، این روز را یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی خواند و یاد و خاطره همه شهدای گلگون کفن که برای پیروزی انقلاب، جانشان را ایثار کرده اند و نیز فرهنگیان درگذشته، گرامی داشت.

در ابتدای این جلسه دبیرخانه شورای آموزش و پرورش استان، گزارش مصوبات جلسه قبل شورا را بیان کرد و همچنین گزارشی از وضعیت آموزش، تجلیل از نفرات برتر کنکور، پروژه مهر، ستاد ثبت نام و روند واکسیناسیون فرهنگیان ارائه شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان