Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان به آسیب های آلایندگی برخی از ساختمان های دولتی و خصوصی از جمله موتورخانه ها معادل چند خودروی آلاینده اشاره کرد و گفت: محیط زیست و استاندارد مکلف به پیگیری جدی در این خصوص و صدور اخطار پلمب برای ساختمان های آلاینده و اصلاح وضع موجود هستند.

ارسلان زارع غروب امروز در جلسه کارگروه آلودگی هوای گیلان، حفاظت و صیانت از سلامت شهروندان را از جمله وظایف حاکمیت و دولت دانست و اظهار کرد: براساس قانون، تکالیفی برای دستگاه های اجرایی و مردم تعیین شده که برای اجرای قانون هوای پاک باید عزم جدی وجود داشته باشد.

وی بر لزوم اطلاع رسانی به مردم و آگاهی بخشی نسبت به تکالیف مندرج در قانون هوای پاک با استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه ها تأکید کرد و گفت: باید از ابزارها و فن آوری های لازم منطبق بر دانش و فناوری اطلاعات برای بررسی و پایش میزان آلودگی و گرد و غبار استفاده کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان به پایش لحظه ای میزان آلایندگی هشت واحد صنعتی بزرگ استان اشاره و بر ضرورت بررسی دقیق محیط زیست و صمت نسبت به واحدهای دیگر تأکید کرد.

به گفته استاندار گیلان، آن دسته از صنایعی که موظف به نصب سنسورها و ابزارهای پایش آنلاین هستند باید تا پایان سال جاری این اقدام را عملیاتی کنند و در این مسیر صاحبان صنایع خود را ملزم به مراعات دستورالعمل ها بدانند.

زارع با اشاره بر لزوم استفاده از ظرفیت همراهی و مشارکت بیشتر مردم در امور مختلف تصریح کرد: براساس گزارش رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، در سنوات گذشته بالغ بر ۱.۵ میلیون تن کاه و کلش ناشی از برداشت شلتوک و محصول برنج آتش زده می شد که با اطلاع رسانی صورت گرفته و آگاهی از مزیت های اقتصادی آن، شاهد کاهش این امر هستیم.

وی به آسیب های آلایندگی برخی از ساختمان های دولتی و خصوصی از جمله موتورخانه ها معادل چند خودروی آلاینده اشاره کرد و گفت: محیط زیست و استاندارد مکلف به پیگیری جدی در این خصوص و صدور اخطار پلمب برای ساختمان های آلاینده و اصلاح وضع موجود هستند.

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت قانون مدیریت بحران در خصوص رفع آلودگی هوا افزود: باید با بهره گیری از ظرفیت های قانونی متناسب با دستگاه های اجرایی، برای بهبود وضعیت استانداردها گام های مؤثری برداشته شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان