Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای خانواده های آسیب دیده از کرونا که به واسطه کرونا سرپرست خود را از دست دادند پوشش بیمه ای در نظر گرفته می شود.

حسن محمدیاری شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چندی پیش جلسه ای با وزیر کار، معاونان وی و روسای کمیسیون ها مطرح و دغدغه اصلی جلسه معیشت و گروه های آسیب پذیر بود اظهار داشت: معیشت مردم در ایام کرونا بسیار آسیب دید لذا پرداخت یارانه به کسب و کارهای آسیب دیده نیز محور برنامه های کمیسیون اجتماعی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برای خانواده هایی که در کرونا سرپرست خود را از دست دادند باید پوشش بیمه ای در نظر گرفته شود گفت: سازمان پدافند غیرعامل موظف شده برنامه مدونی را جهت جلوگیری از ضربه به ساختار اجتماعی، اداری و آموزش و پرورش در اولویت کاری خود قرار دادند؛ هر یک از کمیسیون های مجلس مرتبط با حوزه خود برای کاهش آسیب های کرونا می کوشد.

وی درباره طرح جهش تولید مسکن با اشاره به اینکه مجلس ایرادات این طرح را رفع کرد افزود: با تصویب این قانون شاهد رونق در مسکن خواهیم بود همچنین آقای رئیسی احداث سالانه یک میلیون مسکن را قول داد که قانون جهش تولید مسکن این کار را تسهیل می کند؛ 360 هزار میلیارد تومان برای این امر از تبصره 18 لایحه بودجه پیش بینی شده و سیستم بانکی نیز موظف به اعطای تسهیلات است.

محمدیاری با بیان اینکه بانک باید برای واحدهای شهری 400 و روستایی 250 میلیون تومان وام به صورت فروش اقساطی و مشارکت 20 ساله به مردم ارائه دهد عنوان داشت: وزارت خانه ها موظفند 250 هزار هکتار اراضی در اختیار خود را به وزارت راه و شهرسازی واگذار کنند؛ احیاء و بازسازی واحدهای فرسوده و رفع حاشیه نشینی نیز از دیگر اهداف این طرح هست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره موضوع اشتغال که یکی از ماموریت ذاتی این کمیسیون است تصریح کرد: برای ساماندهی نیروهای حجمی و قراردادی قانونی در کمیسیون اجتماعی مصوب شد تا شاهد رسمی شدن کارمندان دولت باشیم و کمیته تخصصی اکنون در حال بررسی این قانون است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مورد تجهیزات درمانی در غرب گیلان خاطرنشان کرد: در غرب گیلان در حوزه بهداشت کم برخوردار بودیم اما اکنون از لحاظ تجهیزات بهترین بیمارستان غرب گیلان را در تالش داریم که برخی از بیماران آسیای میانه و شهرهای اطراف به بیمارستان تالش مراجعه می کنند.

وی با اشاره به اینکه در پیک کرونا به دستگاه های اکسیژن ساز نیاز داشتیم و اکنون سومین دستگاه نیز به این شهرستان اختصاص یافت افزود: در ماسال اکسیژن ساز 6 هزار لیتر در دقیقه نیز در حال نصب است و بنده از آقای مخبر مجوز نصب اکسیژن ساز در رضوانشهر را گرفتم؛ درمانگاه تخصصی و بخش اطفال بیمارستان رسالت نیز در ماسال راه اندازی شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس درباره پروژه های آب رسانی در حوزه انتخابیه خود عنوانداشت: در حوزه آب رسانی سد لاستیکی در تالش با هدف انتقال آب رودخانه به کانال برای بهبود 925 هکتار از اراضی ماسال در حال احداث است که با تکمیل آن دیگر دچار خشکسالی نمی شویم؛ این سد لاستیکی پیشرفت 50 درصدی دارد.

محمدیاری با بیان اینکه کارگران سد شفارود 5 ماه است که حقوق خود را دریافت نکردند ابراز داشت: بنده در این راستا به رییس جمهور و وزیر نیرو نامه نوشتم که دوشنبه جلسه ای با این مضمون تسکیل می شود؛ عدم پرداخت حقوق کارگران آن هم به مدت 5 ماه زیبنده نظام اسلامی نبوده و تبعات اجتماعی بسیاری دارد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با اشاره به اینکه یکی از مطالبات چندین ساله مردم تالش کمربندی است افزود: تالش مسیری ترانزیتی است و تردد به آسیای میانه از آنجا انجام می شود قرارداد پروژه کمربندی 12 سال پیش با 27 میلیارد تومان قرار بسته شد و 8 سال این پروژه معوق ماند اکنون هزینه این پروژه هزار و 500 میلیارد تومان برآورد شده و از 12 کیلومتر تا به امروز 2 کیلومتر احداث شده است.

وی افزود: ما تقاص عقب ماندگی و کاهلی برخی از مسئولان در گذشته را می دهیم لذا این پروژه ملی است و به دنبال جذب اعتبارات جدید از دولت جدید هستیم در این راستا بنده 10 میلیارد تومان برای این پروژه جذب کردم؛ پروژه کمربندی با مشکلاتی همراه بوده که از مسئولان قضایی خواستاریم یه این موضوع ورود کنند چرا که این پروژه ملی بوده و نباید تعطیل بماند.

محمدیاری با بیان اینکه حدود یک چهارم مراتع در حوزه انتخابیه بنده و 80 درصد این اراضی ملی است گفت: کسی که به صورت آبا و اجدادی در یک ملکی سکونت داشته اخیراً متوجه شده که دولت برای آن ملک سند گرفته است و در چند ماه اخیر منابع طبیعی با دستور مراجع قضایی در روستایی 30 فقره دادخواست طرح و برای افرادی که سال ها در آن منطقه دامدار هستند خلع ید صادر کرده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس افزود: باید جلوی افرادی که به منابع طبیعی دست اندازی می کنند گرفته شود نه اینکه مانع یک بومی که کلبه ای برای خود ساخته شویم در حالی که در مقابل شاهد این هستیم که در برخی از این اراضی کاخ ساخته اند لذا این موضوع برای مردم قابل قبول نیست.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال  تصریح کرد: در شهرستان رضوانشهر جهت آب رسانی به روستای چکوپشت احداث مخرن 2 هزار متر مکعبی و نصب دیزل انجام شد؛ بنده 10 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه آب رسانی تالش گرفتم احداث مخرن هزار متر مکعبی اسالم پروژه آب رسانی مجتمع وزمی از دیگر پروژه های آب رسانی غرب گیلان هستند.

وی افزود: پروژه آب رسانی پیرهرات و گیلک محله، شبکه گذاری فاضلاب تالش، چاه نوبندان و پروژه های آسیب دیده از سیل از دیگر پروژه های اب رسانی است: از سیل 200 میلیارد تومان خسارت داشتیم که از کمک های استانی 10 میلیارد تومان جذب شد و بقیه اعتبارات با کمک سرمایه گذار، اعتبارات شهرستانی و اعتبار در اختیار نمایندگان بود.

محمدیاری با بیان اینکه برخی از دانشجویان و دانش آموزان برای وصل شدن به اینترنت مجبور بودن به بالای کوه بروند عنوان کرد: تبدیل شبکه هوایی به زمینی با همکاری دهیاری ها را اخیراً در دستور کار داشتیم تا خطوط تقویت شود؛ طرح فیبر نیرو و سایت های فاز 8 سیار در روستاهای اوله کری و خودکار محله بخش مرکزی حویق نیز در هفته دولت افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه پایان سال گذشته نیز 4 پروژه مخابراتی در چند روستای غرب گیلان به بهره برداری رسید گفت: از مدیریت مخابرات استان خواستارم برای تسریع پروژه های نیمه تمام به ما کمک کند تا امسال با مشکلات اتصال به اینترنت مواجه نباشیم از طرفی ایرانسل نیز برای تداوم آنتن دهی تجهیزاتی را در غرب گیلان نصب می کند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آسفالت مسیرهای ییلاقی و راه های روستایی یکی از دغدغه های ما است ابراز داشت: آسفالت مسیر ییلاقات ماسال در سه فاز در حال انجام است که این پروژه آسفالت تا انتهای حوزه استحفاظی گیلان 6 کیلومتر است و در این راستا توافق نامه ای را با نماینده و اداره کل راه و شهرسازی اردبیل بستیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از مسیر 15 کیلومتری که نیازمند آسفالت است 6 کیلومتر در محدوده ما است و قرار شد نماینده خلخال برای 9 کیلومتر نیز اعتباراتی را در نظر بگیرد از طرفی امیدواریم اختصاص قیر رایگان هر چه زودتر عملیاتی شود تا شاهد تسریع در پروژه های آسفالت باشیم.

محمدیاری درباره محصول کیوی که محصول استراتژیک غرب گیلان است اظهار داشت: سال گذشته صادرات کیوی محدود شد و به 15 مهر اختصاص یافت که اکنون دغدغه کشاورزان این است که محصول خود را که به قند استاندارد رسیده زودتر صادر کنند اما با موانعی روبه رو بوده و ناچارند یا با واسطه محصول خود را بفروشند یا با هزینه مضاعف به سردخانه ها تحویل کنند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنده و آقای مرحبا نماینده شهرستان آستارا سال گذشته به معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی مراجعه کردیم و مصوب شد این تاریخ از 15 مهر به یکم مهر برگردد لذا امسال هم وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه قول مساعد دادند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان