Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون قضایی اداره کل دادگستری گیلان گفت: انباشت کالاها در انبارهای عمومی گمرک آستارا باعث گلایه تجار و صاحبان آنها شده است و باید برخی اقلام نظیر نهاده های دامی به سرعت ترخیص شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا رحمان سیدزاده روز شنبه به همراه رئیس کل دادگستری گیلان در بازدید از گمرک، راه آهن و بندر آستارا تصریح کرد: علت تعلل در پیشبرد برخی امور و پروژه های گمرک، در قالب پرونده های مختلف در دادگستری استان پیگیری و با متخلفان در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.

وی همچنین از مسئولان استانی خواست در قالب بازدیدهای میدانی و دوره ای به مشکلات شهرستان مرزی بندر آستارا بیشتر رسیدگی کنند.

وی در بازدید از راه آهن آستارا و بارانداز آن گفت: اتصال این راه آهن به خط ریلی سراسری باعث رونق اشتغال و معیشت مردم خواهد شد اما برخی اوقات، اراده ای برای اتمام کار مشاهده نمی شود.

سیدزاده افزود: این دومین بازدید اداره کل دادگستری از زیرساخت های اقتصادی آستارا در تابستان امسال است و مجریان و پیمانکاران طرح ها، نبود اعتبار و تامین نشدن مصالح را علت رکود طرح ها اعلام می کنند.

معاون دادگستری استان گیلان با اشاره به تلاش برخی مسئولان دستگاه ها برای پیشبرد طرح راه آهن، بر تعیین بازه زمانی مشخص جهت تکمیل آن تاکید کرد.

سیدزاده ادامه داد: بعد از فوت پیمانکار قبلی راه آهن آستارا، این پروژه در قالب قرارداد ۲ ساله به پیمانکار جدید واگذار شده و متاسفانه بارانداز راه آهن از نظر پدافند غیرعامل فاقد تجهیزات لازم نظیر دوربین مداربسته و برجک است.

اداره کل گمرک آستارا با زیرمجموعه هایی نظیر انبارهای عمومی و پایانه مرزی در مرزهای زمینی، دریایی و ریلی این شهرستان به صورت شبانه روزی فعال است.

آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان از مبادی مهم تجارت و ترانزیت خارجی محسوب می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان