Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان :  استاندار گیلان با بیان این که قتصادی بودن فعالیت اصناف همراه با حفظ سلامت مردم اولویت است بر لزوم همراهی دستگاه های اجرایی، نظارتی، قضایی، انتظامی و اصناف برای ثبات قیمت ها و عرضه منظم کالاها تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع  روز چهارشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان با قدردانی از تلاش های شبانه روزی تولیدکنندگان و زنجیره های توزیع مرغ و نیز اقدامات مؤثر دستگاه های نظارتی، اجرایی، قضایی، امنیتی و پلیس اقتصادی برای تأمین نیازمندی ها اظهار داشت: با همراهی و همکاری مستمر، شاهد ثبات در بازار و قیمت و عرضه منظم در جهت جلوگیری از تشکیل هرگونه صف هستیم.

وی با بیان اینکه در خصوص تأمین نهاده های دامی و نیز کالاهای مورد نیاز مردم هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، افزود: با رصد و پایش مستمر، باید تولیدکنندگان از پشتیبانی دولت اطمینان خاطر داشته باشند چراکه با استمرار نظارت، نتایج مثبتی حاصل می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان تکمیل سامانه جامع تجارت را در تقویت ابزار الکترونیکی رصد و پایش مفید دانست و خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته؛ میزان جوجه ریزی نیز در فصل پاییز امیدوارکننده خواهد بود تا روند کنترل بازار، مستمر باشد.

وی بر لزوم توجه به انجام وظایف تخصصی در توزیع و تخصیص سهمیه آرد میان اصناف تأکید و تصریح کرد: نظارت بر جلوگیری از فروش خارج از شبکه آرد، فعالانه تر باشد چراکه دولت با مشقت های بسیاری ارز مورد نیاز تأمین گندم و آرد را فراهم می کند.

استاندار گیلان همچنین با قدردانی از همراهی مؤثر مردم و اصناف، حفظ سلامت و امنیت غذایی و اقتصادی بودن فعالیت های آنان را جزو اولویت ها دانست و  ابراز امیدواری کرد، با همراهی خوب و اثرگذار اصناف و بازاریان شریف شاهد شرایط بهتر زندگی برای مردم و رونق کسب و کار باشیم.

گیلان دارای جمعیت بیش از  ۲ و نیم میلیون نفر است  . گیلان دارای ۱۹ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم و جو می باشد که حدود ۱۳ هزار هکتار آن مربوط به کشت گندم است که البته عمده گندم و آرد  مورد نیاز گیلان  از استان های دیگر تامین می شود.

مدتی قبل  مرغ  گرم در گیلان به عنوان یکی از تولید کنندگان این محصول  بدلیل  خرید  با قیمت بالاتر از قیمت مصوب در استان های دیگر در کشور کمبود شد که با تلاش تمامی دستگاههای نظارتی  این موضوع رفع شد

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان