Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: ۴۵۰۰ کیلوگرم نوغان امسال در استان گیلان تولید می شود.

مجید فرزانه شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سال گذشته پرورش دوباره نوغان در گیلان آغاز شده اظهار داشت: 165 جعبه تخم نوغان امسال در شهرستان های شفت، لنگرود، لاهیجان، فومن، صومعه سرا و انزلی توزیع شد.

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور خاطرنشان کرد: هدف ما اقتصادی کردن نوغان داری است و در حال برنامه ریزی برای رسیدن به این هدف در سطح کشور هستیم امسال این هدف در 6 استان دنبال شد و نوغانداران پیش رو را پای کار آوردیم.

فرزانه با بیان اینکه پیش بینی ما برای تولید امسال 4 هزار و 500 کیلوگرم پیله تر است گفت: سال گذشته قیمت پیله 70 و امسال بیش از 140 هزار تومان است و پیش بینی ما این است که امسال حدود 600 میلیون تومان از فروش نوغان برای نوغانداران گیلان حاصل شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 60 جعبه نوغان داشتیم و امسال این میزان به دو برابر افزایش یافته است افزود: یکی از اهداف ما در پرورش کرم ابریشم ارتقا زیرساخت های نوغانداری و مهم ترین موضوع در این زمینه توزیع نهال توت بین نوغانداران است.

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه 275 هزار نهال توت امسال در گیلان رایگان توزیع شد گفت: این میزان سال گذشته 58 هزار نهال بود؛ در تلاش هستیم در حوزه آموزش نیز ورود کنیم تا شاهد عملکرد بهتر نوغانداران باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان