Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: فرد انقلابی همواره با ظلم مبارزه می کند از طرفی گفتمان، رفتار و مواجهه طلبه با مردم در جامعه باید مد نظر استادان حوزه های علمیه باشد.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز با حضور در حوزه علمیه اهل البیت(ع) آستانه اشرفیه در جمع مدیران حوزه های علمیه استان گیلان اظهار داشت: از فعالیت حوزه های علمیه شیعه هزار سال می گذرد و باید این میراث عظیم را پاک به آیندگان منتقل کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان تربیت طلبه های عالم را رسالت بزرگ حوزه های علمیه دانست و خاطرنشان کرد: طلبه ها به دانش ادبیات عالم باشند چرا که اگر طلبه ای در علم ادبیات قوی باشد در یادگیری علوم رشد می کند لذا عالم بودن طلبه نسبت به دانش اصول نیز مهم است و طلبه باید عالم به علم تفسیر و فقه باشد.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه استادان حوزه های علمیه باید طلبه ها را از بعد اخلاق فردی و اجتماعی تربیت کنند تصریح کرد: رفتار طلبه در جامعه مهم است لذا بیش از 500 نکته وجود دارد که طلبه باید به آن واقف باشد بر همین اساس خودصیانتی توسط طلبه ها بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلابی فکر کنید و انقلابی بمانید با بیان اینکه بنابراین طلبه ها باید انقلابی فکر کنند ابراز داشت: فرد انقلابی همواره با ظلم مبارزه می کند از طرفی گفتمان، رفتار و مواجهه طلبه با مردم در جامعه باید مد نظر استادان حوزه های علمیه باشد.

آیت الله فلاحتی با تأکید بر اهمیت توجه طلبه ها به ارزش های انقلاب اسلامی گفت: با وقوع انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) کاری بزرگ در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران انجام داد که این امر در سایه اسلام، قرآن و ائمه(ع) تحقق یافت و می توان گفت هیچ حادثه ای نورانی تر، زیباتر و جامع تر از آن برای ملت ایران نیست.

امام جمعه رشت تبیین اندیشه های ناب و نورانی امام خمینی(ره) در حوزه های علمیه استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه طلبه باید سیاست را بفهمد اما سیاست زده نشود خاطرنشان کرد: در این راستا اگر طلبه ای انقلابی فکر نکند و انقلابی عمل نکند به درد حوزه نمی خورد.

وی گفت: اگر نخبه ای کشور اسلامی را رها می کند و می خواهد در کشور کفر زندگی کند طبق روایتی از امام باقر(ع) مبنی براینکه «اگر انسان ذیل سایه حکومت کفر زندگی کند، کار خیر او را نیز خدا قبول نمی کند اما اگر در ذیل سایه حکومت اسلام باشد، کار خیر اندک او را خدا به فراوانی می پذیرد».

نماینده ولی فقیه در استان گیلان اظهار داشت: نخبه ای که از کشور فرار می کند معرفت دینی ندارد چرا که نخبه باید بصیرت داشته باشد و در این جهت طلبه ها انقلابی تربیت شوند تا از آیین و مذهب دفاع کنند؛ توجه به ارزش هایی که شهدا جان خود را برای آن فدا کردند مهم است.

به گزارش تسنیم، نماینده ولی فقیه در استان گیلان پس از ورود به آستانه اشرفیه ابتدا در آستان مقدس سیدجلال الدین اشرف حضور یافت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان