Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده سپاه گیلان گفت: امروز نبرد در عرصه فضای مجازی به مراتب سخت تر از زمان جنگ تحمیلی بوده و به لحاظ تجهیزات لازم در این عرصه دستمان خالی است.

سردار محمد عبدالله پور عصر امروز در نشست هم اندیشی مربیان سواد فضای مجازی گیلان در سالن ایثار بنیاد شهید و امور ایثارگران رشت اظهار داشت: امروز ما در نبرد تحمیلی جدیدی هستیم و باید بتوانیم در این عرصه مسلط شویم.

فرمانده سپاه گیلان گفت: ما برای حضور در این عرصه به مردان و زنان مجاهدی نیاز داریم که این کار بزرگ را انجام دهند؛ در دفاع مقدس، مردان بزرگی مجاهدت کرده و شهید و مجروح شدند و برخی 30 سال روی تخت خوابیدند تا امروز امنیت و اقتدار در جمهوری اسلامی برقرار باشد.

وی با بیان اینکه امروز جنگ در فضای مجازی به مراتب سخت تر خواهد بود افزود: یکی از سختی های این نبرد، نشناختن این فضا توسط برخی مسئولان است؛ در عرصه جنگ تحمیلی عده ای به جای رفتن به جبهه برای تحصیل به خارج رفتند و حتی عده ای برای فرار از جنگ، به تحصیل در حوزه علمیه پرداختند.

سردار عبدالله پور با اشاره به اینکه امروز هم افرادی وجود دارند که از حضور در نبرد مجازی پرهیز می کنند عنوان داشت: در چند سال قبل در هر شهرستان به اندازه انگشتان یک دست هم مربی سواد رسانه ای نداشته ایم اما امروز در هر ناحیه شاهد حضور تعداد زیادی مربی سواد رسانه ای هستیم.

فرمانده سپاه گیلان با بیان اینکه اگر ما بر این حوزه مسلط نباشیم دچار آسیب خواهیم شد چرا که خیلی از افراد که زندگی کردن در فضای مجازی را نمی دانستند آسیب دیدند تصریح کرد: کسانی که می خواهند در عرصه فضای مجازی حضور داشته باشد باید با وضو باشند.

وی افزود: دشمن امروز هم قصد نابودی ما را دارد و هستی ما را مثل زمان جنگ هدف گرفته است؛ دشمن در جنگ، برای تضعیف روحیه رزمنده ها، شهرها را بمباران می کرد و رزمنده ها برای سلامتی اعضای خانواده خود نگران می شدند در فضای مجازی باید تا جایی پیش رویم که دشمن توان جنگیدن با ما را نداشته باشد.

سردار عبدالله پور با بیان اینکه وضعیت امروز ما در فضای مجازی نسبت به زمان جنگ به لحاظ تجهیزات بدتر و دستمان هم خالی تر است گفت: در زمان جنگ متکی بر مردم بودیم که توانستیم پیروز شویم امروز هم باید در عرصه نبرد فضای مجازی تکیه بر مردم باشد چرا که نمی توان با اعتبارات دولتی کاری انجام داد.

فرمانده سپاه گیلان با اشاره به پیچیده بودن فضای مجازی به عنوان یکی از مشکلات این حوزه با بیان اینکه دولت گذشته برای فضای مجازی اهمیت لازم را قائل نبود افزود: از این جهت شبکه ملی اطلاعات به نتیجه نرسید اما در نیروهای مسلح، این موضوع به صورت داخلی شکل گرفته است.

وی مجاهدت های زبیر در صدر اسلام در رکاب پیامبر(ص) و سرنوشت بد او و قرار گرفتنش مقابل امام علی(ع) را مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر زبیر هم باشیم ممکن است با انحراف از مسیر ولایت عاقبت خوبی نداشته باشیم لذا در حوزه فضای مجازی هم باید مراقب باشیم از مسیر ولایت فاصله نگیریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان