Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: «رفع موانع تولیدات کشاورزی» و «تسهیل صدور مجوز کسب وکار» دو قانون مهم مجلس برای افزایش تولید و اشتغال است.

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه مجلس برای افزایش تولید و اشتغال دو قانون مهم را در دستور کار دارد اظهار داشت: قانون امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی یکی از این قوانین و در اشتغالزایی مؤثر است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان داشت: قانون دیگر تسهیل صدور مجوز کسب وکار است که در صحن مجلس مطرح است و کلیات آن رأی آورد؛ دو قانون مذکور می تواند در بخش تولید و اشتغال اثرگذاری بالایی داشته باشد.

وی گفت: قانون تقویت امنیت غذایی به منظور رفع موانع مورد تأیید نمایندگان قرار گرفته است؛ در این قانون موارد زیادی در حوزه کشاورزی در نظر گرفته شده است که می تواند مجوزها را سرعت ببخشد و هم جلوی تغییر کاربری اراضی کشاورزی را بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی مواردی دیده شده است که می تواند بسیاری از مشکلات کشاورزی در استان گیلان را برطرف کند.

وی با بیان اینکه در صنعت استان گیلان مشکلات بسیاری وجود دارد که باید مجدّانه نسبت به رفع آن اقدام شود افزود: در این راستا بنده اخیراً جلساتی با بانک صنعت و معدن در رابطه با کارخانجات پوشش، ایران پوپلین، فومنات و فرش گیلان داشتم.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه برخی از واحد های صنعتی در گیلان تعطیل است گفت: بنده با هلدینگ هایی که می توانند کارخانجات را مجدداً وارد چرخه تولید کنند نیز جلساتی داشتم اما این مسیر، مسیر پرپیچ وخمی است.

وی با ابراز اینکه در این راه موانع قانونی زیادی وجود دارد و اگر بخش خصوصی هم پای کار بیاید موانع بسیاری پیشِ رویش قرار دارد اضافه کرد: این موارد در مجموع سبب شده است برخی کارخانجات و واحد های صنعتی همچنان در گیلان تعطیل باشند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس عنوان کرد: رئیس سابق قوه قضائیه در سفر استانی خود به گیلان دستوراتی را صادر کرد اما این دستورات هنوز عملی نشده است و پرونده کارخانجات همچنان در لابلای مسیرهای پرپیچ وخم باقی مانده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان